iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone telefonumda titreme var görüntü yok sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak gün yüzüne çıkar ve iPhone kullanıcılarının sıkça yaşadığı sorunlardan biri olarak kendisini gösterir. Kullanıcılar arasında iphone titreme sorunu olarak bilinen bu sorun, çoğu zaman yazılım kaynaklı olarak ön plana çıkar. Ancak ekran titremesi yazılım dışında donanım kaynaklı nedenlere bağlı olarak da yaşanabilir. Tabi yaşanan sorunu çözüme ulaştırmak için öncelikle hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıktığını kavramak gerekir. Yazılım kaynaklı problemler genelde kullanıcıların kendi imkanları ile çözüme ulaşabildikleri sorunlar arasında yer alır. Donanım kaynaklı sorunlarda ise profesyonel bir yardım alınması zorunlu hale gelir. Çünkü parça değişimleri deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

iPhone telefonumda görüntü yok sorunu nelere bağlı meydana gelir? Merak ediyorsanız, bu konuda ilk olarak ön plana çıkan etkenlerden biri iPhone’ların DFU moduna alınarak restore edilmesidir. Bu şekilde restore edilen telefonların ekranlarının alt kısmında titreme gibi durumlar meydana gelir. Ekranda oluşan titreme neredeyse kalıcı hale gelir ve sürekli ekranda belirir. DFU modunda restore edilen bir telefonda ekran titremesi oluşmuş ise bu sorun için yazılım kaynaklı adlandırmasını yapmak mümkündür. Ayrıca iPhone’ların özellikle 6 versiyonlarında ekran titremesi çok sık meydana gelir. Tabi iphone 6 ekran titreme sorunu için birtakım çözüm yöntemlerinden bahsetmek mümkündür. Şimdi ekran titreme ve görüntü yok problemleri için yapılması gerekenlere daha yakından göz atalım.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin Çözüm Yöntemi

iPhone telefonlarda çok sık görülen ekran titremesi ve görüntü yok sorunu genel olarak çözümü olan sorunlar arasında yer alır. Kullanıcılar kendi imkanları ile yaşadıkları bu sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilir ve telefonlarını eskiden olduğu gibi kullanmaya devam edebilir. Peki, iPhone modellerinde kronik bir sorun olma yolunda ilerleyen ekran titremesi problemine çözüm bulmak için yapılması gerekenler nelerdir? daha yakından inceleyelim.

  • iPhone’larda ekran titremesini çözüme ulaştırmak için ilk olarak ard arda restore işlemi uygulanır. Ortalama 4 – 5 kez restore işlemi yapılası uygundur.
  • Restore işleminin sonra iPhone kapatılır ve açmadan 12 – 24 saat arasında bekletilir.
  • Bu sürenini ardından Apple orijinal şarj aleti ile telefon açılmadan şarja takılır. 6 saat kadar şarj olması sağlanır ve bu süre zarfında ısınsa dahi endişe edecek bir durum söz konusu değildir.
  • Telefon 6 saat kadar şarj edildikten sonra açılır ve ekranda daha önceden olan titreme ortadan kalkar. Bu işlemin sırasıyla yapılması ekran titreme sorununu çözüme ulaştırma konusunda etkilidir.

iPhone Telefonumda Titreme Var Garantiye Kapsamında Mı?

iPhone telefonlarda yaşana titreme problemleri kullanıcı kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda garanti kapsamına alınır. Ancak kullanıcıdan kaynaklı bir sorun varsa bu durum garantili hizmete tabi tutulmaz. Bu nedenle telefonun garantili olarak tamir edilebilmesi için öncelikle kullanıcı kaynaklı bir sorun oluşmaması gerekir. Bunun dışında genel olarak tüm işlemler garantili olarak gerçekleştirilir. Titreme olan ve görüntü olmayan iPhone modellerinde yazılım ve donanım kaynaklı problemler olabilir. Bu yüzden hizmet alacağınız servisini telefonu her iki açından da değerlendirmesi ve buna göre bir çözüm sunması yerinde olacaktır.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin En Doğru Adres

Siz de telefon ekranlarınızda belirli aralıklar ile titreme ve görüntü yok sorunu yaşıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve profesyonel çözümlerimizden yararlanın. Alanında uzman personelleri ile ekran titremesi problemlerine kesin özümler sunan firmamız, hem yazılımsal hem de donanımsal çözüm yöntemleri ile sizlere yardımcı olur. Öncelikle telefon ekranında neden titreme olduğu saptanır ve bunun ardından donanı kaynaklı bir sorun varsa ekran değişimine kadar giden bir hizmet süreci sunar. Kaliteli ve güvenilir işçiliği ile ön plana çıkan firmamız, ekran değişimlerini de aynı titizlikle yapar. Parça ve işçilik garantili hizmetlerinin yanı sıra oldukça uygun fiyat aralıkları ile hizmet verir. Bunun yanında değişim anında telefonunuzun diğer aksamları asla zarar görmez. Profesyonel bir ekran değişimi için siz de bizi tercihe edebilir ve kesin çözüm sunan firmamız ile etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mecit Önal
Mecit Önal
4 yıl önce

iPhone 8 ekran değişimi sonrası yaşadığım bir sikintiydi statik elektrik kaynaklı oldgu biraz bekleyin sorun çözülür denildi şarja koyup bira, brklefikten sonra durum çözüldü