iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı?

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? bu konuda merak ettikleriniz olabilir ve bu yazımızda pil sağlığı konusunda pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. iPhone telefonlarda pil sağlığı oldukça önemli bir konumda yer alır. Çünkü pil sağlığının giderek azalması farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Genelde telefonların Ayarlar – > Batarya sekmesinde pil iphone pil sağlığı 84 gibi ibareler yazar. Bu tam olarak pilin ne kadar şarj edilebileceği konusunda kullanıcılara bilgi verir. Böylece pil sağlığı hakkında bilgi edinmek de mümkün olur ve buna göre gereken önlemler alınabilir. Ayrıca pil sağlığının düşmesi ile şarj konusunda da birtakım sorunlar yaşanmaya başlanır. Telefon şarjı eskinde olduğu kadar uzun süre dayanmaz ve bir an da aşırı düşüşler gösterebilir. Bu durumda kullanıcıların günlük kullanımlar sırasında çeşitli aksaklıklar yaşamasına neden olur.

iPhone pil sağlığı kaç olmalı? şeklinde bir soru için en iyi ihtimal yüzde 80 olarak ifade edilmektedir. Ancak yüzde 80 olan pil sağlığının bile şarj konusunda düşük performanslar sergilediğini söylemek yanlış olmaz. Tabi bunun yanında pil sağlığında servis yazması daha büyük br problem olarak görülür. Çünkü iphone pil sağlığı servis uyarısı telefonun bir an önce teknik servis tarafından görülmesi gerektiği anlamına gelir. Böyle bir uyarı alınması halinde şarj konusunda daha ciddi sorunlar ortaya çıkar. Şarj aniden bitebilir ve telefon kapanabilir. Bunun yanında telefon genel anlamda şarj tutmaz ve sürekli şarjda kalması gerekebilir. Hatta telefonun şarjı çok yüksek seviyelerde olsa dahi bir anda yüzde 20 ya da yüzde 10 altına düşebilir.

iPhone Pil Sağlığı Düşerse Hangi Sorunlar Yaşanır?

iPhone pil sağlığı ile ilgili yaşanan en önemli sorunlar arasında şarj süresi yer alır. Yani telefon şarjı eskisi kadar verimli kullanılamaz. Genelde ani şarj düşmeleri ve telefon kapanmaları ile karşı karşıya kalınır. Ayrıca iphone pil sağlığı servis yazıyor ise bu durumda daha farklı şarj problemleri ortaya çıkar. Şarjın aniden düşmesinin yanı sıra uygulamalar daha geç açılır ve ekranda kayma hızı önemli ölçüde düşer. Tabi bu durum kullanıcıların telefonlarını daha verimli kullanmaları açısından çeşitli sıkıntılar doğurur. Tabi böyle bir durumda yapılması gereken bir an önce telefonu teknik servise götürmektir. Şimdi, iPhone pil sağlığı düştüğü durumlarda başka hangi sorunlar ile karşılaşılabilir? Daha yakından bakalım.

  • Telefonda yer alan uygulamalar eskinde olduğu gibi hızlı açılmaz.
  • iPhone ekranında yapılan ekran kaydırma hareketleri daha yavaş gerçekleşir ve bazen lag (duraksama) meydana gelebilir.
  • iPhone arka aydınlatması gözle görülür derecede azalır. Tabi bu ayar isteğe bağlı olarak devre dışı bırakılabilir.
  • Bunların yanı sıra iPhone hoparlöründen alınan ses oranı -3 dB seviyelerine kadar düşüş gösterebilir.
  • Uygulamalarda kara hızının düşüş göstermesi ile karşılaşmak mümkündür.
  • Bazen kamera içerisinde fotoğraf çekimi yapılmak istendiğinde flaş aniden kapanabilir.
  • Telefon uygulamalarından biri açılmak istendiğinde öncelikle arka planda yenilenebilir ve daha sonra başlayabilir.

iPhone Pil Sağlığı Kare Hızını Düşürür

iPhone telefonlarda pil sağlığı konusunda yaşana sorunlar ekrandaki kare hızının da düşmesine neden olur. Pil seviyesinin yetersiz gelmesi ve eski performansını gösterememesi aynı zamanda telefondaki birtakım işlevlerin de daha geç çalışmasına yol açar. Böyle bir durumda ise telefonun kare hızı bazı uygulamalarda ve ekranı kaydırma sırasında net bir şekilde hissedilir. Hatta bazı durumlarda ekranın sık sık donduğu da görülebilir.

iPhone Pil Tamir ve Onarımında Profesyonel Çözümler

iPhone telefonlarda oluşan batarya sorunlarında kaliteli ve profesyonel hizmetleri ile öne çıkan firmamız, aynı zamanda sektörün öne çıkan firmalar arasında yer alır. Bunun yanında sektör genelinde uygun fiyat aralıkları ile sizlere hizmet verir ve bunların yanı sıra her zaman parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Alanında uzman bir ekiple çalışan firmamız, siz müşterileri için iPhone bataryaları konusunda elinden geleni yapar ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra batarya değişimine karar verir. Bu nedenle sizler de hem güvenebileceğiniz hem de çalışmalarında istenen kaliteyi görebileceğiniz bir telefon servisi arıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere anında yardımcı olalım.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fehmi turan
Fehmi turan
4 yıl önce

Merhaba iPhone 11 pro Max aldım pil sağlık durumu şu anda %89 oldu sizce bu normal mi anlamadım garantiye vermem gerekli mi

Elif Yıldız
Elif Yıldız
4 yıl önce

Merhaba, ikinci el temiz bi iphone 8 plus buldum. Almayi dusunuyorum. Pil sagligi kaç ve altindaysa almaktan vazgeceyim?

Elif Yıldız
Elif Yıldız
4 yıl önce

Bu arada buldugum telefonun iki yıl kullanilmis..