Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

iPhone kurulumu nasıl yapılır? konusunda detaylı bilgiler ile sizlere yardımcı olacağımız yazımızda sahip olduğunuz iPhone telefonların kurulumlarını kısa sürede yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Genelde ilk kez satın alınan ya da iphone sıfırlama sonrasında yapılan kurulum, iPhone’ların kullanım için hazır hale getirilmesi anlamına gelir. Kurulum genel anlamda oldukça basit bir şekilde gerçekleşir, ancak bazı önemli noktaları gözden kaçırmamakta fayda vardır. Bu nedenle eğer siz de iPhone telefonlarınızda yeni bir kurulum yapmaya hazırlanıyorsanız, her aşamayı tam olarak bilmeniz tavsiye edilir.

iPhone kurulumu nasıl yapılır? sorusuna net bir cevap vermek gerekirse öncelikle bu işlemin adım adım gerçekleştirildiğini söylemek yanlış olmaz. Her aşama kendi içerisinde farklı özellikler ile karşımıza çıkar ve bunun yanında bazı bölümler önemlidir. Ayrıca iphone sıfırdan kurulum sırasında Touch ID ve parola oluşturma adımı bulunur. Bu aşamayı geçmek için parola oluşturulması zorunludur ve parola oluşturmadan bu adımı atlamak mümkün değildir. Şimdi, iPhone telefonların en baştan kurulumları nasıl olur? bunları adım adım inceleyelim ve sizlere iPhone kurulumu hakkında detaylı bilgiler sunalım.

Yeni iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni bir iPhone kurulumu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, sizlere bu konuda birtakım bilgiler aktararak sahip olduğunuz iPhone’u nasıl kuracağınız hakkında yardımcı olabiliriz. Hemen hemen birçok iPhone modeli için kurulum aşamalarının aynı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü tüm iPhpne modelleri eğer destekliyorsa iOS işletim sisteminin son sürümünü kullanır. Yani iphone 8 kurulumu nasıl yapılır? sorusu ile iPhone 7 için sorulan bu benzer bir sorunun cevabı aynıdır. Bu nedenle sizler de iOS işletim sisteminin son sürümünü kullanıyorsanız, sahip olduğunuz iPhpne için aşağıda yer alan kurulum adımlarını takip edebilirsiniz. Şimdi, yeni bir iPhone nasıl kurulur? Daha yakından bakalım.

  • İlk olarak yapmanız gereken cihazı açmanızdır.
  • Bunun ardından karşınızda dil ekranı gelecektir ve bu erkanda yapmanız gereken ise dili ve ülkeyi seçmektir.
  • Telefon dili ve ülke seçimi yapıldıktan sonra kurum için çevrimiçi olmanız ve ayrıca konum servislerini açmanız gerekir.
  • Sırada Touch ID özelliğini ayarlamak yer alır. Bunun için bir parola oluşturmanız ce aynı zamanda parmağınız ile ana ekran düğmesi üzerine dokunuşlar yaparak parmağınızı tanıtmanız gerekir. Bu işlemi gerçekleştirmeden kuruluma devam etmek mümkün olmaz.
  • Daha önce kullandığınız telefon da bir iPhone ise eski verilerinizi yüklemeniz gerekir. Bu adımı başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz önceki telefonda kalan verilerinize ulaşmanızı sağlar.
  • Yaptığınız bu işlemin ardından sırada Apple kimliğiniz ile giriş yapmak vardır. Ayrıca bu işlem sırasında iCloud Drive’ı ayarlamayı da unutmamanız tavsiye edilir.
  • Daha sonra ise ayar yapmanız gereken bir başka özellik Siri’dir. iPhone telefonların sesli asistanı olan Siri’yi ayarlamayı unutmayın.
  • Kurulum sırasında isterseniz iPhone’da bulunan ana ekran düğmesini kendi tıklama şeklinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Tüm bunların ardından da hem uygulama analizi hem de ekran çözünürlüğü için gerekli ayarları yapabilirsiniz.

iPhone Kurulumu Sırasında Apple ID ile Giriş Yapmak

iPhone kurulumu sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında Apple ID yani Apple kimliği ile giriş yapılan kısım yer alır. Kurulum yaparken kullanıcıların kendi Apple kimlikleri ile telefonu açmaları, daha sonra yapılacak pek çok işlemde kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle kurulum yaparken farklı bir Apple kimliği ile giriş yapmamaya özen göstermek gerekir. Aksi taktirde uygulama indirme başta olmak üzere eşlem gibi durumlarda istenmedik durumlar ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Eğer yeni bir iPhone kullanıcısıysanız, Apple web sayfası üzerinden oldukça kolay bir şekilde Apple kimliği edinebilirsiniz.

iPhone Kurulumu İçin Profesyonel Destek

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak sizlere iPhone’a dair tüm konularda profesyonel destek sunuyoruz. Siz de iPhone kurulumu ve bunun dışında ihtiyaç duyduğunuz tüm konularda bizimle iletişime geçebilir ve işlemlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. iPhone telefonların kurulumları sırasında sorun yaşıyorsanız, yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve iPhone telefonlarda uzman çalışanlarımızdan destek almaktır. Kurulum sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve profesyonel destek alın.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments