iPhone Kurtarma Modunda Kaldı

iPhone kurtarma modunda kaldı ve yaşadığınız bu sorunu tam olarak nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız, bu konuda birtakım öneriler ile sizlere yardımcı olabiliriz. iPhone telefonlarda kurtarma modu çeşitli zamanlarda ihtiyaç duyulan bir mod olarak karşımıza çıkar. Hatta bu sorun ile ilgili iphone recovery moddan çıkma programı çeşitleri olduğunu söylemek mümkündür. Bu tür programların her zaman iş yaradığını söylemek doğru olmaz. Ancak bazen yaşanan sorunlar çözebilir. Yine de kurtarma modu konusunda daha etkili çözümler bulmak ve bunları uygulamaya geçirmek gerekir.

iPhone kurtarma modunda kaldı şeklinde sorun yaşayan kullanıcıların öncelikle bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Çünkü iPhone telefonları kurtarma modundan çıkarmak için bazen iTunes gibi yazılımlara da ihtiyaç duyulabilir. Eğer siz de iphone kurtarma modu iphone bekleniyor gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız bir türlü bu ekranı geçemiyorsanız, bir de iTunes yazılımı ile iPhone’u bulunduğu ekrandan kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanınd aiPhone telefonlarda kurtarma modunun belirli zamanlarda gerekli olduğundan bahsetmiştik. Şimdi, iPhone kurtarma modu hangi durumlarda kullanılır? bunlara bakalım.

 • Ekranda Apple logosu uzun süre kaldığında
 • Telefon açılmadığında
 • Dokunmatik ekranda sorun yaşandığında
 • Telefonu şifresi unutulduğunda
 • iPhone güncellemelerinde sorun yaşandığında
 • iPhone’da geri yüklemenin başarısız olması halinde
 • Geri yükleme yaparken iTunes aygıtı algılayamadığında ya da ya da aygıtın kurtarma modu uyarısı verdiğinde
 • Telefonunda cihazı ‘iTunes’a bağlayın’ uyarısı görüldüğünde

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Nasıl Çözülür?

iPhone telefonlar zaman zaman kurtarma modunda kalabilir ve telefon bu moddan çıkamadığı için kullanılamayabilir. iPhone 7 ya da iphone 8 kurtarma modu hemen her kullanıcı tarafından bilinir. Belirli zamanlarda lazım olan kurtarma modu, telefonda birtakım sorunların çözülmesin yardımcı olur. Ancak telefonlar bazen kurtarma modunda kalabilir ve bu ekranda daha ileriye gitmeyebilir. Böyle bir durumda ise yapılması gereken bazı uygulamalar söz konusudur. Şimdi, iPhone kurtarma modunda kalması halinde neler yapılması gerekir? daha yakından bakalım.

 • İlk olarak iPhone’a hard reset atın. Bunun için ise iPhone 6 ve aşağı modellerde Home + Power tuşlarına birlitek basarak Apple logosunun ekranda gelmesini bekleyin. iPhone 7’lerde ise Ses Kısma + Power tuşlarına beraber basarak ekranda elma logosu gelinceye kadar basmayı sürdürün.
 • Hala sorun çözülmediyse telefonu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes yazılımının en son sürümünü indirerek bilgisayar üzerinden iPhone’u sıfırlamaya çalışın.
 • Eğer son hala çözülmediyse iOS 10 beta sürümünü kurmayı deneyin. iOS 10 beta sürümü telefonun kurtarma modundan çıkmasına yardımcı olacaktır.
 • Diğer yandan iPhone’u bilgisayarınızda iTunes yazılımına bağlayarak geri yükleme yapabilirsiniz. Geri yükleme işlemi ile iPhone kurtarma modundan yüksek oranda çıkacaktır.

iTunes ile iPhone Telefona Geri Yükleme

iPhone telefonlarında kurtarma modu ile ilgili yaşanan sorunlarda iTunes yazılımını kullanmak ve telefona geri yükleme yapmak çözüm getirebilir. Eğer iPhone telefonunuz kurtarma modunda kaldıysa ve bir türlü bu moddan çıkamıyorsanız, hemen iTunes yazılımının en güncel sürümünü bilgisayarınıza indirin ve bunun ardından aşağıdaki uygulamaları sırasıyla yapın.

 • İlk olarak en güncel sürümünü indirdiğiniz iTunes yazılımını başlatın.
 • Bunun ardından iPhone telefonunuzu USB kablo ile PC’ye bağlayın.
 • Daha sonra Summary sekmesine geçin ve buradan “Geri Yükle” butonuna tıklayın.
 • Yapılan bu işlemlerin sonrasında iTunes ilk olarak iOS işletim sistemini indirecek ve sonrasında ise telefonunuza kurulumunu yapacaktır.
 • Sistem kurulumu bittiğinde ise telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone Kurtarma Modunda Kaldı Sorununa Kesin Çözümler

iPhone telefonlarınızda kurtarma modunda kaldıysa ve bir türlü çıkaramıyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Genelde iPhone kullanıcıları, telefonları kurtarma modunda kaldığı durumlarda ne yapması gerektiğini tam olarak bilmez ve telefonlarda çok ciddi bir sorun olduğunu düşünür. Ancak telefon servisimizde bu ve buna benzer sorunlar oldukça kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulur ve telefonlarınız ilk gün ki hali ile sizlere telsim edilir. Telefon servisimizde alanında uzman ve deneyimli teknisyenler ile görev alır ve iPhone telefonlarınızda kurtarma modundan hızlı bir şekilde çıkarılarak sizlere geri teslim edilir. Yapmanız gereken hemen bizi aramak ve yaşadığınız sorunları belirterek sizlere hızlı ve güvenilir çözümler ile yardımcı olmamızı sağlamak kadar kolaydır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Melisa Sözen
Melisa Sözen
4 yıl önce

sayenizde hiçbir sıkıntı çekmeden telefonu sorunu kurtardım herkese tavsiye ederim Kadıköy cep Dünyası en iyi firma olduğunu zaten biliyorum

Berk
Berk
2 yıl önce

Bilgisayarımız yoksa nasıl yapacağız