iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor gibi sorunlar çoğu zaman iPhone modellerinde görülen ve kullanıcılar için sıkıntılı durumların ortaya çıkmasına neden olan problemlerdir. Hatta hoparlör tuşunun genel olarak iPhone 7 modellerine özgü bir sorun olduğunu söylemek doğru olur. Diğer modellerde de bazen görülen hoparlör sorunu, iPhone 7 modellerinde daha sık ortaya çıkar. iPhone 7 hoparlör gri ya da hoparlör simgesinin pasif olduğu durumlarda arama yapılırken karşıdan gelen sesi dışarıya vermek mümkün olmaz. Yani arama yaparken hoparlör kullanılmaz ve doğal olarak kalabalık bir ortamda herkesin duyması için sesin dışarı verilmesi imkansız hale gelir. Apple’ın son zamanlarda kullanıcılarını karşı karşıya bıraktığı yazılım kaynaklı sorunlardan biri olan pasif hoparlör görüntüsü için genel olarak koyulan tanı yazılım kaynaklı bir sorun olduğudur. Bu yüzden çözüm yolları arasında daha çok yazılımsal nedenlere değinilir.

iPhone hoparlör tuşu kapalı görünmüyor sorunu iPhone’un bazı modellerinde iOS 11.3 ve üzeri güncellemeleri ile ortaya çıkmıştır. iPhone 7 modellerinde daha sık görülen bu problemin diğer adı da mikrofon sorunu olarak karşımıza çıkar. Arama sırasında telefon hoparlörünün pasif gözükmesi ile ilgili yaşabna bu sorun, aynı zamanda Apple’a ait resmi kaynaklar tarafından da belirtilmiştir. iPhone 7 hoparlör simgesi aktif değil ise bu durumda yapılması gereken bazı işlemler vardır. Yazılım kaynaklı olduğu düşünülen hoparlör sorunu, hangi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkıyor? öncelikle bunun tespit edilmesinde fayda vardır. Çünkü bu şekilde etkili bir çözüm yolu elde etmek her zaman için mümkün olur ve kısa sürede hoparlör sorunu çözüme bağlanabilir.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Apple tarafından kısa süre önce şirket içi belgelerde ortaya çıkan bu sorun, aynı zamanda Apple servis sağlayıcaıları tarafından da doğrulanmıştır. iPhone 7 telefonların arama sırasında hoparlörlerinin pasif kalması birçok kullanıcı için de sıkıntılı durumlar arasında yer alır. Üstelik bu sorun iphone 7 hoparlör temizleme gibi sıradan yöntemler ile çözüme ulaşmamaktadır. Bu durumdan etkilenen kullanıcılar telefonlarında arama yaptıklarında hoparlör gri renkte ve pasif olduğu için sesi dışarı veremez. Telefonlarda hoparlör ile ilgili sorunun yazılım kaynaklı olduğu tahmin edilmektedir. Ancak donanım kaynaklı olması da ihtimaller arasında yer alır. Şimdi, iPhone telefonlarda meydana gelen hoparlör tuşu kapalı problemini çözmek için yapılması gerekenler nelerdir? bunlara bakalım.

  • iPhone telefonlarda hoparlör tuşunun pasif olması sonrasında öncelikle telefona daha önceden bağlanmış bluetooth bir kulaklık varsa bağlantısı hemen kesilmelidir.
  • Ayrıca diğer ses aksesuarlarının da telefonla bağlantısının kesilmesinde fayda vardır.
  • Hoparlör tuşunun gri yani pasif görünümü devam ediyorsa ses tanılamalarının başlatılması gerekir.
  • Diğer yandan iOS işletim sisteminin son güncellemeleri yapılmış olmalıdır.
  • Eğer hoparlör sorunu hala devam ediyorsa ve bu durumdan etkilenen cihazlar “cihaz dock tespit edemedi” veya ”aksesuar desteklenmiyor” şeklinde uyarılar veriyorsa en yakın teknik servise gitmekte fayda vardır.

Apple’ın yazılım kaynaklı sorunları arasında yer alan aramalardaki hoparlör gri ya da pasif sorunu, iOS 11.3 güncellemesi sonrasında ortaya çıkmıştır. Konu ile ilgili Apple’dan herhangi bir açıklama yapılmamış ve kullanıcılar şirketten yaşadıkları sorun ile ilgili bir çözüm beklemektedir. Ancak uzun zamandır bu sorunun devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden hoparlör sorunu karşısında profesyonel bir yardım almakta yarar vardır.

iPhone Hoparlör Tuşu Kapalı Görünmüyor Sorunu İçin En Doğru Adres

iPhone telefonlarınızda hoparlör tuşu ile ilgili birtakım sıkıntılar yaşıyorsanız ve bir türlü bu sorunun üstesinden gelemiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve en kısa sürede istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Deneyimli ve tecrübeli personel kadrosu ile iPhone telefonlarda meydana gelen tüm sorunlar için en doğru adres olan firmamız, siz müşterilerine hızlı ve güvenilir çözümler sunar. Bunun yanında telefonlarınızda yapılan işlemler sırasında diğer donanımlara zarar verilmez ve telefonunuzu nasıl teslim ettiyseniz o şekilde gri alırsınız. Bunun yanında iPhone telefonlarınız içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez ve sıfırlama gibi işlemler yapılmaz. Siz de uyun fiyat aralıkları ve parça ve işçilik garantisi ile teknik servis hizmetleri için hemen bizimle iletişime geçin ve iPhone telefonlarınızda oluşan sorunlar için hızlı ve kaliteli çözümlere ortak olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments