iPhone Home Tuşu Ekrana Nasıl Getirilir?

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Siz de merak ediyorsanız, istediğiniz cevaplara yazımızda ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların iPhone telefonlarında yaşadığı sorunların başında gelen Home tuşu arızaları, telefonun saplıklı bir şekilde kullanılmasını engeller. Bu nedenle iPhone telefonlarda ekrana yerleştirilebilen Home tuşu kullanılır. Cihaz üzerindeki Home tuşu ile aynı işlevi göre bu özellik ile iphone home tuşu çalışmıyor gibi sorunlar tarihe karışır. Çünkü cihaz üzerinde yer alan Home tuşu ile yapılabilen her şey, ekrana getirilen Home tuşu ile de kolayca yapılabilir. Ekrana Home tuşunu getirmek için yapılması gereken birkaç yöntem vardır. Bunların neler olduklarına yakından bakalım.

iPhone home tuşu ekrana nasıl getirilir? Sorusunun cevabı AssistiveTouch özelliğinde saklıdır. Yani iPhone telefonlarda AssistiveTouch menüsüne giriş yaparak ekrana Home tuşunu getirmek mümkündür. Tabi böyle bir durumda ise merak edilen iphone home tuşu nasıl açılır? Sorusu olmaktadır. iPhone telefonlarda AssistiveTouch özelliğini aktif hale getirmek için birkaç farklı yöntem bulunur. Bu yöntemler ile Home tuşunu ekrana getirmek ve ardından kullanmaya başlamak mümkündür. Ayrıca AssistiveTouch menüsünü farklı özelliklerin de kullanılmasını sağlar ve bu şekilde kullanıcılara farklı ayrıcalıklar sunar.

iPhone Home Tuşu Ekrana Getirme

iPhone telefon kullanıcıları tarafından çok fazla merak edilen iphone assistive touch özelliği birtakım kolaylıklar sağlayan uygulamaların başında gelir. Zaman zaman iPhone telefonlarda fiziksel Home tuşu bozulabilir ya da herhangi bir nedenle arıza yapabilir. Bir durumda ise AssistiveTouch özelliği kullanıcıların imdadına yetişir. Çünkü bu özellikle ile ekrana gelen ikon sayesinde fiziksel Home tuşu ile yapılabilecek tüm işlemler yapılabilir. Yaşanan Home tuşu sorunu karşısında yapılması gereken sadece özelliği aktif hale getirmek kadar basittir. Şimdi, AssistiveTouch özelliği nasıl ve hangi yöntemlerle açılabilir? Bunlara bakalım.

  • Home tuşunu ekrana getirmek için Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > AssistiveTouch yolunu takip edin ve daha sonra açılan ekranda AssistiveTouch’ı özelliğini aktif hale getirin.
  • Siri’ye yalnızca “AssistiveTouch özelliğini aç” komutunu vermeniz Home tuşunu ekrana getirmenize yardımcı olur.
  • Bunların yanında Ayarlar – > Genel – > Erişilebilirlik – > Erişilebilirlik Kestirmesi menüsüne gitmeniz ve buradan da AssistiveTouch sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone telefonlarda fiziksel Home tuşu yerine AssistiveTouch özelliğini kullanmak ve dijital bir Home tulu oluşturmak mümkündür. Bu özelliği aktif hale getirmek içinse yukarıda 3 farklı yöntemden birini tercih edebilir ve istediğiniz şekilde etkin hale getirebilirsiniz.

AssistiveTouch ile Hareket Özelliği Nasıl Kullanılır?

iPhone X ve sonrası modellerde telefonda oldukça hızlı bir şekilde gezinmek mümkündür. Ayrıca bu özellikler sayesinde çok görevler de gerçekleştirilebilmektedir. Bu açıdan önemli bir özellik olduğunu söylemek yanlış olmaz. iPhone telefonlarda en son kullanılan öğelere yine bu özellik ile ulaşmak ve bazı ayarları değiştirmek mümkün olmaktadır. Bunların yanı sıra birden fazla parmak ile sürükleme ve kaydırma gibi uygulamalar da yine AssistiveTouch özelliği ile etkin hale getirilmektedir. Şimdi, birden fazla parmak ile kaydırma ya da sürükleme gibi işlemlerde bulunmak için neler yapılması gerekir? Bunlara bakalım.

  • Hareketleri aktif hale getirmek istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken AssistiveTouch menüsüne giriş yapmak ve bunun ardından ise Aygıt – > Daha Fazla – > Hareketler seçeneğine tıklamaktır.
  • Bunun ardından yapılmak istenen hareket belirlenir ve daha sonra da o hareket için parmak seçimi yapılır.
  • Parmak seçimi sonrasında ekranda daireler dönmeye başlar ve parmaklar bu dairelerin dönüş yönüne göre sürüklenir ve kaydırılır.
  • Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından ise menü düğmesine basılır.

iPhone Home Tuşu Arızalarında Kalıcı Çözümler

iPhone telefonunuzda Home tuşu ile ilgili bazı sıkıntılar yaşıyorsanız ve çözüm bulamıyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçin. Profesyonel hizmetlerin en doğru adresi olan firmamız ile siz de yaşadığınız tüm telefon arızalarında hızlı ve güvenilir bir tamir ve onarım hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca firmamız konusunda uzman personelleri ve son sistem ekipmanları ile sizlere yardımcı olur. Bunun yanında uygun fiyat aralıkları ile kaliteyi ayaklarına kadar getirir. Yapmanız gereke sadece firmamıza kadar gelmek ve ardından sizlere sunduğumuz kaliteli çözümleri daha yakından görmek kadar kolaydır.

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments