Yazan:admin / BlogBlogGenel / / 1 Yorum

iPhone Hata Kodları Ve Tamir Süreçleri

iPhone iTunes hata kodları ve tamir süreçleri konusunda sizlere birtakım bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de iPhone hata kodları ile karşılaşmanız halinde çözüm önerilerinin neler olduğunu öğrenebilirsiniz. iPhone telefonlarda zaman zaman birtakım nedenlere bağlı olarak hata kodları ortaya çıkar ve bu genelde telefonun güncellenmesi ya da geri yükleme yapılması sırasında olur. Hatta bu hata kodu için iphone güncellenemedi bilinmeyen bir hata oluştu 14 şeklinde bir örnek verilebilir. Böyle bir durumda yapılması gereken çeşitli çözüm yöntemleri olduğunu söylemek mümkün olur. Ancak bu hata kodları bazen donanım kaynaklı sorunlara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda bit teknik servis yardımı almak her zaman için en doğru karar olur.

iPhone iTunes hata kodları ve tamir süreçleri ile ilgili ilk olarak yaşanan sorunların neler bağlı olarak ortaya çıktığını bilmek önemlidir. Örneğin iPhone 4013 hata kodu hafızadan kaynaklı bir sorun nedeniyle meydana gelebilir. Böyle bir durumda genel olarak telefonlarda nand değişimi yapılması gerekir. Tabi bu nand değişimi ise alanında uzman bir teknik servis tarafından yapılmalıdır. Çünkü kullanıcıların kendi imkânları ile nand değişimleri yapması pek uygun görülmez ve aynı zamanda tavsiye edilmez. Yapılması gereken hemen profesyonel bir yardım almak ve donanım parçalarında olması gereken değişimleri uzman kişiler ile yapmaktır. Bunların yanı sıra iPhone hata kodları genel olarak aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (9)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4005)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4013)
  • (iPhone modeli) adlı iPhone’a geri yüklenemedi. Bilinmeyen bir hata oluştu (4014)

iPhone iTunes Hata Kodları Sorunları Nasıl Çözülür?

iPhone kullanıcıları bazen çeşitli hata kodları ile karşı karşıya kalır. Bunlardan bazılarını yukarıda sizler için sıralamaya çalıştık. Siz de bu hata kodlarından biri ile karşılaşmanız halinde yapmanız gerekenlerin neler olduğunu bilmeniz faydalı olur. Ancak donanım kaynaklı sorunlar için uzman bir teknik servis ile görüşmek daha faydalı olur. iPhone hata kodları konusunda yapılması gerekenler ise genel olarak şu şekildedir;

  • Öncelikle iTunes’un en son sürümünü yükleyin ve bunun sonrasında işletim sistemi geri yükleme ya da güncelleme işlemini en son sürüm işe yapın. Çünkü iPhone telefonlarda geri yükleme ya da güncelleme işlemleri sırasında en güncel iTunes sürümünün kullanılması Apple tarafından da tavsiye edilen durumlardan biridir.
  • iPhone’u yeniden başlatmak için yapmak için ses kısma tuşu + telefonu kapama tuşuna Apple logosu ekrana gelene kadar basın.
  • iPhone X ve üzeri modellerde ise ilk olarak ses açma düğmesine basılı tutun ve bırakın. Ardından da ses kısma kapama düğmesine basın ve bırakın. En son da telefonu kapama düğmesine Apple logosunu görene kadar basın.
  • Aygıtınızı USB kablosu yardımı ile PC’ye bağlayın.
  • Daha sonra iTunes, aygıt için geri yükleme veya güncelleme seçeneği sunması halinde iOS işletim sisteminizi güncellemeye çalışın.

iPhone iTunes 4013 Hata Kodu Çözümü

iPhone hataları arasında yer alan 4013 hata kodu, genelde hafıza kaynaklı ortaya çıkan bir problem olarak görülür. Bu durumlarda yapılması gereken telefonda nand değişimidir. 4013 hatası kesin çözüm için ise teknik servislerde yapılmaktadır. Kullanıcıların kendi imkanları ile nand değişimi yapması mümkün olmadığı gibi hiçbir zaman içinde tavsiye edilmez. Bu nedenle 4013 hata koşunda öncelikle telefonun bir teknik servis tarafından görülmesi ve gerekli incelemelerin ardından nand değişiminin yapılması gerekir.

iPhone iTunes Hata Kodları Tamirinde En Doğru Adres

iPhone telefonlarda zaman zaman ortaya çıkan hata kodları, kullanıcıların içinden çıkmadıkları bir hal alır. Böyle bir durumda teknik servisimizde telefonlarınız detaylı bir inceleme altına alınır ve sonrasında hata kodu ile ilgili uzman teknisyenler, gereken tüm çalışmaları yapmaya başlar. Hata kodlarının çözümünde uzman ve deneyimli ekibi ile hızlı ve güvenilir çözümler sunulan servisimizde, aynı zamanda donanım değişimleri parça ve işçilik garantisi ile gerçekleştirilir. Bu yüzden siz de hata kodu her ne olursa olsun bizimle iletişime geçebilir ve teknik servisimiz ile profesyonel çözümlere ulaşabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nilüfer özol
Nilüfer özol
4 yıl önce

Kullandığım iphone 6s elmada kalıyordu itunes bağlayıp program yüklemek istedim tam bitecek iphone 9 hata kodu verdi ne yapabilirim yardımcı olur musunuz