Yazan:admin / BlogBlog / / 0 Yorum

iPhone Elmada Kalıyor

iPhone elmada kalıyor ve bunun karşısında ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olacak bazı öneriler sunmak istiyoruz. Elma ekranında kilitli kalan telefonlarda öncelikle sorunun yazlım kaynaklı olabileceğini belirtmekte fayda vardır. Bunun dışında donanım kaynaklı sorunlardan da bahsedilebilir, ancak genel olarak sorunun yazılımsal olduğunu söylemekte fayda vardır. Bu nedenle iphone elma logosunda kilitlendi gibi sorunlar karşısında kullanıcıların yapmaları gereken çözüm yöntemlerinin başında telefonu yeniden başlatmak gelir. iPhone’u yeniden başlatarak elma ekranında donma sorununu ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Ancak bu yöntemin başarılı olmaması halinde diğer yöntemlerin denenmesi de muhtemeldir.

iPhone elmada kalıyor sorunu özellikle bazı modellerde sıkça görülen durumlardan biridir. iPhone 7 ve 7 modellerinin neredeyse kronik sorunlarından biri haline gelen ve kullanıcıların telefonlarını açmakta zorlandıkları bu sorunun çeşitli çözüm yolları bulunmaktadır. iPhone 6 elma ekranında kaldı ve ne yapılması gerekiyor? Diye soran bir kullanıcı için hazırladığımız çözüm yöntemleri sayesinde kullanıcılar yaşadıkları problemin üstesinden kendileri de gelebilir. Çoğu zaman yazılım kaynaklı bir sorun olan elma ekranında telefonun donması için hangi çözüm yolları uygulanabilir? Şimdi bunlara daha yakından bakalım ve sizlere bu konuda çeşitli çözüm önerileri sunarak sizleri bu sorundan kurtarmaya çalışalım.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin Çözüm Yolları

Kullanıcıların iPhone telefonlarında yaşadığı sorunlardan biri de elma ekranında donmadır. Elma ekranında donmasının yanı sıra bazen iphone elma logosu gelip gidiyor gibi sorunlarında sık sık ön plana çıktığı görülür. Böyle bir durumda kullanıcıların kendi imkanları ile yapabilecekleri birtakım çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler de genel olarak yazılım konusunda uygulanır ve bu şekilde sorun çözülmeye çalışılır. Peki, elma ekranında donan bir iPhone için yapılması gerekenler nelerdir? Daha yakından inceleyelim.

  • iPhone telefonların elma ekranında kilitlenme sorununda ilk olarak uygulanması gereken yöntemlerin başında yeniden başlatmak gelir. Elma ekranında donma sorununu bu yöntem çözebilir.
  • Hard reset uygulaması da aynı şekilde çözüm yollarından biridir. Ayrıca hard reset atılan telefonun içindeki bilgiler silinmez ve bu nedenle tereddüt yaşamadan uygulama gerçekleştirilebilir.
  • Bunların yanı sıra elma ekranında donma sorunları için kurtarma modu ile yaşanan sorun giderilebilir. Reset işleminden sonra ise işletim sistemi yeniden yüklenerek sorun çözülebilir. Bunun yanında daha önceden alınmış olan bir yedeğinde telefona yüklenmesi sorunu çözecektir.
  • iPhone modellerinde DFU modunda yapılan işlemler de aynı şekilde sorunun çözümünde etkili olabilir. Elma ekranında kalan iPhone’da öncelikle DFU moduna geçiş yapılır ve sonrasında iOS işletim sistemi yeniden yüklenir. Bu şekilde elma ekranını başarılı bir şekilde geçmek mümkün olabilir.
  • Tüm bunların dışında iPhone’un fabrika ayarlarına döndürülmesi de çözüm yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkar.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu Garanti Kapsamına Girer Mi?

Telefonlarda garanti kapsamında hizmet almak için öncelikli koşul yaşanan sorunun kullanıcı hatası olmamasıdır. Çünkü kullanıcı kaynaklı sorunlar garanti kapsamına girmez ve tamir işlemleri ücretli bir şekilde yapılır. Elma ekranında donan iPhone telefonlar için de aynı durum geçerlidir. Eğer iPhone telefonda yaşanan sorun kullanıcı hatası nedeniyle ortaya çıkmış ise garantili olarak hizmet almak mümkün olmaz. Ancak kullanıcı hatası olmayan sorunlar, garanti kapsamına girer ve sorunun düzeltilmesi için ücretsiz bir şekilde hizmet verilir.

iPhone elmada kalıyor Sorununa Hızlı ve Kesin Çözümler

Eğer siz de iPhone telefonlarınızda çeşitli sorunlar ile karşı karşıya karlıyorsanız ve bu sorunlardan biri iPhone’un elmada takılı kalması ise hemen firmamıza gelebilirsiniz. Siz müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, alanında uzman personel kadrosu ile sizlere hizmet verir. Bunun yanında son sistem ekipmanları ile telefon arızalarınızı gideren firmamız, tamir ve onarım sırasında telefonların diğer aksamlarına zarar vermeden çalışmalarını sürdürmektedir. Bu nedenle her zaman için bize güvenebilir ve bizimle kısa süre içerisinde iPhone telefonlarınızda yaşadığınız sorunları giderebilirsiniz. Ayrıca firmamız hem parça hem de işçilik garantili hizmetler ile sizlere yardımcı olur ve bu sayede aldığınız hizmetten sonra bir süre kadar kendinizi güvence altında hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece firmamız ile iletişime geçmek ve bunun ardından sizlere yardımcı olmamızı sağlamaktır.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments