iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması

iPhone ekranın kasadan ayrılması kimi zaman ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu tür bir sorunda ekran genelde yerinden oynar ve üzerine baskı uygulandığında kasanın içine girip çıkar. Telefonda istenmeyen görüntüler meydana geldiği gibi ekranın kasadan tamamen ayrılması gibi durumlar da ortaya çıkaran bu sorun, zaman kaybetmeden çözülmeli ve telefon normal haline getirilmelidir. Aksi taktirde telefonlarda farklı sorunların da ortaya çıkması her zaman için muhtemeldir. iPhone modellerinde ekranın kasadan ayrılması ekran değişimi gibi konuları gündeme getirebilir. Çünkü ekran tamir edilemeyecek bir durumda ise iphone ekran değişimi hizmeti ile yaşanan soruna kalıcı çözümler bulmak mümkün olur. Ancak ekran değişimine gerek duyulmadığı durumlarda özel yapıştırma işlemi uygulanabilir.

iPhone ekranın kasadan ayrılması için tamir ve onarım hizmetlerinde ilk olarak akla gelen özel yapıştırma işlemi ile ekranı yerine oturtmak olmaktadır. Eğer kasadan ayrılan ekran yapıştırma tekniği ile çözüme ulaştırılamazsa ekran değişimi yapılması da gerekebilir. iPhone modelleri arasında 5 ve 6 versiyonlarında çok fazla görülen ekran sorunları, kimi zaman kullanıcılar için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Sorun yaşayan pek çok kullanıcının iphone 5 ekran yerinden çıktı şeklinde şikayetlerde bulunduğunu ve içinde bulundukları soruna çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz. Telefonların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için bir an önce ekran problemini gidermek ve bunun yanında ortaya çıkan soruna kalıcı bir çözüm bulmak önemlidir. Peki, iPhone modellerinde ekranın kasadan ayrılmasının nedenleri neler olabilir? Daha yakından inceleyelim.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Neden Olur?

iPhone telefonlarda ekran problemleri oldukça sık yaşanan problemlerden biridir. Bunun yanında ekran sorunlarında genelde ekran değişimleri ön plana çıkar. Ancak ekran değişimi yapılmadan da birtakım çözüm yöntemleri geliştirilebilir. Ekranın kasadan ayrılması da aynı şekilde ekran değişimini gündeme getirir. Ama iphone ekran oynuyor sorununu özel yapıştırma gibi yöntemlerle de çözmek mümkündür. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ekranın kasadan ayrılması konusunda istenen çözümlere ulaşmak için sorunun kaynağına da inmek önemlidir. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran kasadan nelere bağlı olarak kasadan ayrılır? Buna bakalım.

  • iPhone telefonlarda batarya şişmesi ve bu nedenle ekranın havaya kalkması ilk nedenler arasında yer alır. Pil şişerek ekranı havaya kaldırır ve bunun ardından kasadan ayrılma gibi durumlar ortaya çıkar.
  • Ayrıca telefonun herhangi bir şekilde düşmesi ya da darbe alması da yine ekranın yerinden oynamasına neden olur.
  • Telefonun pantolon cebinde ya da çanta içerisinde muhafaza edildiği durumlarda da kasa yamulabilir ve ekran havaya kalkabilir.
  • iPhone’ların sıcak ve soğuk ortamlarda ani değişiklik yaşadığı anlar da yine ekran sorunlarına neden olmaktadır. Telefonun sıcak bir yerden soğuk bir yere hızlı geçişi ekranın yerinden oynaması gibi sorunlar meydana getirir.
  • Ayrıca telefonların tozlu ve kirli ortamlarda bulunması yine ekran sorunlarına neden olur. Ekran kalkması ya da oynaması gibi durumlar yaşamamak için telefonun temiz ortamlarda tutulması önemlidir.

iPhone Ekranın Kasadan Ayrılması Garantiye Girer Mi?

Telefonlarda ekran sorunlarının garanti kapsamında sayılması için öncelikle kullanıcı hatası olmaması gerekir. Çünkü kullanıcı kaynaklı ortaya çıkan sorunlar, genelde garanti kapsamına alınmaz ve ücretli bir şekilde tamir edilir. Bu nedenle garanti hizmetinden faydalanmak için öncelikle kullanıcı hatası nedeniyle bir arıza yaşanmamış olması önemlidir. Ancak kullanıcı hatası olması durumunda hizmet garanti kapsamı dışında cüretli bir şekilde verilir.

iPhone Ekran Sorunlarınız İçin Kaliteli Çözümler

iPhone ekranlarınızda yaşadığınız sorunlar için siz de hemen bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel çözümlere ortak olabilirsiniz. Firmamız, sizlere parça ve işçilik garantili hizmetleri ile yardımcı olur. Bunun yanında firmamız alanında uzman personel kadrosu ve son teknoloji ekipmanları ile hizmet verir. Ayrıca iPhone telefonlarınızda siz de çeşitli ekran sorunları yaşadığınızda hemen bize gelebilir ve en kısa sürede istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tamir işlemleri sırasında hızlı ve güvenilir çözümler istiyorsanız, yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek kadar kolaydır. Firmamız, iPhone ekran sorunlarında profesyonel çözümleri ile öne çıkar. Sizlere kaliteli ve hızlı çözümleri uygun fiyat aralıkları ile sunar. Eğer siz de ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, hemen firmamıza gelin ve etkili çözümlerimizi daha yakından görün.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments