iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone ekran kaydı ses sorunu birçok kullanıcının yaşadığı sorunlar arasında yer alır. Günümüzde telefonlarda ekran kaydı alarak başka kullanıcılar ile paylaşma oldukça popüler bir hale gelmiştir. Hatta bazı durumlarda bir işlemi ya da konuyu anlatmak için direkt olarak ekran kaydı çok fazla işe yarar. Ancak iphone ekran kaydı video ses sorunu, kullanıcıların telefonlarında ekran kaydı yaparken sesli kayıt yapamamasına neden olur. Ortaya çıkan bu sorun pek çok kullanıcının istediğini bir şekilde ekran kaydı alamamasına neden olur. Böyle bir durumda ilk olarak yapılması gereken ekran kaydında ses olmamasını nedenlerini araştırmak ve çözüm yoluna gitmektir.

iPhone ekran kaydı ses sorunu ortaya çıkmasındaki ilk neden kayıt sırasında mikrofon özelliğinin kapalı olmasıdır. Bir kayıtta ses olması isteniyorsa öncelikle bu sesin mikrofon ile alınması gerekir. Ancak ekran kaydı sırasında mikrofonun kapalı olması ses alınmasını engeller. Bu nedenle iphone ekran videosu ses yok diyen bir kullanıcının ilk olarak kayıt için gerekli olan mikrofonu açması gerekir. Bunun için iPhone’da bazı ayarlar yapılmalıdır. Bunun ardından gerçekleştirilen ekran kayıtlarında artık ses de olur. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran kaydının sesli bir şekilde yapılması için mikrofon özelliği nasıl açılır? Daha yakından inceleyelim.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Kesin Çözüm

iPhone telefonlarda ekran kaydı problemi genelde kayıtlarda ses olmaması şeklinde karşımıza çıkar. Eğer bir kayıtta ses yoksa bu durumun en önemli nedeni sesin alınması için gerekli olan mikrofonun açık olmamasıdır. Bu yüzden iphone ekran kaydı ses açma konusunda bazı işlemlerin yapılması ve iPhone üzerinde gerekli ayarların düzenlenmesi gerekir. iPhone’da ekran kaydı alan birçok kullanıcı genelde bu kayıtları sessiz bir şekilde almakta ve sesli ekran kaydı almak için çeşitli uğraşlar vermektedir. Ancak sesli ekran kayıtları için öncelikle telefonda mikrofon özelliğinin açılması gerekir. Ekran kaydı için mikrofon özelliği ise hem çok basit hem de hiç akla gelmeyecek bir yere konmuştur. Bu yüzden kullanıcılar ekran kaydı alacakları sırada mikrofonun nasıl açılması gerektiğini tam olarak bilmemelerinden dolayı tüm ekran kayıtlarını sessiz bir şekilde alır. Peki, iPhone telefonlarda sesli ekran kaydı almak için mikrofon nasıl ve nerden açılır? Daha yakından göz atalım.

  • iPhone ile ekran kaydı almak için ilk yapılması gereken işlem telefonda Ayarlar sekmesine girmektir.
  • Bunun ardından Ayarlar sekmesinin hemen altında Denetim Merkezi menüsü yer alır ve bu menüye giriş yapılır.
  • Denetim Merkezi menüsünde karşınıza çıkan Denetimleri Özelleştir seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Daha sonra ise Daha Fazla Denetim sekmesine girmeniz ve buradan da Ekran Kaydı bölümünü eklemeniz gerekir.
  • Bu işlemlerin ardından ise iPhone’da ana ekrana dönülür ve ana ekranda parmak ekranın aşağısından yukarıya doğru kaydırılır. iPhone ana ekranında bu hareket ile Denetim Merkezi bölümünü açılır.
  • Denetim Merkezi bölümünde direkt olarak ekran kaydı butonu ile karşılaşmak mümkündür. Ekran kaydı almak için bu butona basılır, ancak sesli ekran kaydı almak için öncelikle butona 2 saniye kadar basılı tutulması ve açılan menüden çıkan mikrofonu aç özelliğine tıklanması gerekir. Yapılan bu ayar ile artık ekran kayıtları sesli olarak gerçekleştirilir.

iPhone telefonlarında ekran kaydı almak isteyen kullanıcıların yapması gereken işte bu kadar kolaydır. Ekranı kaydı al butonuna biraz uzun basarak mikrofonu açmaları yeterli olur.

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorununda Profesyonel Hizmetler

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olarak siz müşterilerimiz için her zaman hızlı ve güvenilir çözümler sunduğumuzu bilmenizi isteriz. iPhone telefonlar ile ilgili yaşanan tüm sorunlarda profesyonel çözümler ortaya koyan firmamız, aynı zamanda konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere hizmet sunar. Bunun yanında tamir ve onarım sırasında telefonlarınız hiçbir şekilde sıfırlanmaz ve içindeki bilgiler asla silinmez. Eğer siz de iPhone telefonlarınızda yaşadığınız problemler konusunda hızlı çözümler arıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere her konuda hizmet vermemizi sağlayabilirsiniz. Telefon tamirinde uygun fiyat aralıkları ve kaliteli bir hizmet süreci için daha fazla zaman kaybetmeden hemen servisimize gelin ve profesyonel çözümlerimizi daha yakından görme şansına sahip olun.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ozge ansu
Ozge ansu
4 yıl önce

Baya bir işime yaradı bu makaleden sonra ses kayıt işlemi hakkında faydası oldu emeği gecen herkese tşkler

Emine Gülsüm
Emine Gülsüm
1 yıl önce

Uyguladım ama dışarıdan ses alıyor içeriden ses almıyor