iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız?

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? siz de bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen yazımızı inceleyin ve istediğiniz bilgilere bizimle ulaşın. Akıllı telefonlar her geçen ekran büyüklüklerini artırmakta ve bunun yanında kullanıcılara daha geniş bir ekran kullanımım sunmaktadır. Aslında daha önceleri telefonlarda önemli olan kameralar olmasına rağmen şimdiler bu durum daha çok ekrana kaymıştır. Her akıllı telefonda olduğu gibi iPhone modellerinde de ekranlar önemli bir konumda yer alır. Peki, ikinci el iPhone telefon satın alırken ekran orijinal olduğunu nasıl anlarız? buna bakalım ve sizlere bu konuda detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

iPhone ekran değiştiğini nasıl anlarız? sorusu her iPhone ve her akıllı telefon kullanıcı tarafından merak edilen kınyuların başında gelir. Çünkü kimse ikinci el bir telefon satın alırken yan sanayi bir ekran ile değiştirilmiş olan bir telefon ekranı kullanmak istemez. Bu yüzden orijinal ekran ile yan sanayi arasındaki fark nedir? iyi bilmek gerekir. Sizlere bu konuda detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımız ile siz de telefon satın alırken istenmedik durumlar ile karşı karşıya kalmaktan kurtulabilir ve bunun yanında ekran sorunlarını bertaraf edebilirsiniz. Çünkü iPhone telefonların ekranlarının yan sanayi olması ilerleyen zamanlarda birtakım ekran problemleri ile karşılaşılmasına neden olur. Bu nedenle satın alma aşamasında telefonu iyi bir şekilde incelemek ve bunun ardından almaya karar vermek gerekir.

iPhone Ekran Değiştiğini Anlamanın Püf Noktaları

iPhone telefon satın alırken ekranın yan sanayi mi yoksa orijinal mi olduğunu anlamak istiyorsanız, öncelikle bazı püf noktaları bilmenizde fayda vardır. İkinci el telefon satın alırken en önemli konulardan biri ekran olur. Çünkü ilk kullanıcı yaşadığı bir ekran probleminde telefon ekranını yan sanayi bir ekran ile değiştirmiş olabilir. Çünkü iphone orjinal olmayan ekran genelde telefon ekranlarında zamanla birtakım problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden ekranın orijinal olması telefonu satın alan kişi için önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden detaylı bilgiler edinerek ekranı tanımak gerekir. Şimdi, iPhone telefonlarda ekran değiştiği nasıl anlaşılır ve püf noktalar nelerdir? bunlara göz atalım.

  • iPhone telefonlarda bir ekranın yan sanayi olduğunu anlamak mümkündür. Bunun için öncelikle ekran dikkatli bir şekilde incelenmeli ve bunun ardından ekranda herhangi bir soluk renk olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü yan sanayi ekranlar genelde soluk bir renge sahiptir.
  • Ayrıca yan sanayi ekranlar genelde arama geldiğinde ya da arama yapılırken ekran ışıklarında birtakım sorunlar yaşanır. Yani ışıkla ani bir şekilde sönebilir ya da yanıp sönmeye başlayabilir.
  • Bunların yanı sıra telefon bataryası da ekranın yan sanayi olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olur. Bunun nedeni ise yan sanayi ekranların normalden daha fazla şarj yemesi olarak karşımıza çıkar.
  • Diğer yandan orijinal Apple ekranlarında ekranın yan sanayi olmadığını gösteren bir beyaz renkli sticker bulunur. Bu sticker sayesinde ekranın orijinal olduğunu anlamak mümkün olur.
  • Yan sanayi ekranların üst kısımları tamamen siyah olur ve yan kısımları ise aynamsı bir görüntü sergiler. Bu nedenle yan sanayi ekran olup olmadığı buradan da anlaşılabilir.
  • Bir de iPhone yan sanayi ekranlar her zaman için daha kolay bir şekilde çatlar ya da kırılma gösterir. Yani küçük bir darbede hasar gören ekranların yan sanayi olduklarından şüphelenmek mümkündür. Tabi zaman zaman dokunmatik ekran sorunları da yaşatabilmektedir.

iPhone Orijinal Ekran Değişimi İçin Bizi Tercih Edin

Eğer siz de iPhone telefonlarınızın ekran değişimi konusunda güvenebileceğiniz bir teknik servis arıyorsanız, hemen firmamıza gelin ve bizimle hızlı ve güvenilir çözümler elde edin. Alanında uzman personel kadrosu ve teknolojinin en gelişmiş ekipman ve donanımları ile ekran değişimi hizmetleri veren firmamız, aynı zamanda parça ve işçilik garantili hizmetler sunar. Bunların yanı sıra ekran değişimlerinizde telefonlarınız içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez ve diğer donanımlarınız hiçbir şekilde zarar görmez. Ayrıca piyasa genelinde en uygun fiyat aralıklarına bizimle ulaşabilir ve düşük maliyetlerde hizmet alabilirsiniz. Siz de daha fazla zaman kaybetmeden hemen bize ulaşın ve orijinal ekran değişimi hizmetlerimizden bir an önce yararlanın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments