Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor, iPhone telefonların kronik sorunlarından biri olarak görülmektedir. Hatta bu konuda pek çok kullanıcının halk dilinde iphone dokunmatik saçmalıyor şeklinde bir tabir kullandığını söylemek yanlış olmaz. Telefonların kullanımında ciddi sıkıntılar yaştan dokunmatik problemi, çoğu zaman telefonların neredeyse kullanılmaz hale gelmesine neden olmakta ve bunun yanında telefonlardan arama dahi yapılamamaktadır. Bu nedenle ekranda ortaya çıkan bu sorun çözülmediği sürece ekranın tamamen kullanılmasının da önüne geçebilir. Bu yüzde eğer iPhone telefonlarda dokunmatik ekranların bir kısmı çalışmadığı durumlarda bir an önce çözüm yoluna gidilmesi ve sorunun tamamen ortadan kaldırılması gerekir.

iPhone dokunmatik bir kısmı çalışmıyor sorunu için öncelikle yapılması gereken bu duruma nelerin neden olduğunu bulmak ve öğrenmektir. Bunun ardından çözüm konusunda daha detaylı yollar bulmak mümkün olabilir. Bu yüzden öncelikle ekran neden bu duruma geldi ya da nelere bağlı olarak iPhone modellerinde dokunmatik problemleri meydana geliyor? tam anlamıyla bilmek gerekir. Şimdi, iPhone dokunmatik sorunu ve çözümü konusunda sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışalım ve telefon ekranızld yaşadığınız bu problemi çözme adına yardımcı olalım.

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor ise Yapılması Gerekenler

Siz de iPhone telefonlarınızda dokunmatik problemleri yaşıyorsanız ve bunun yanında ekranı tam olarak kullanmıyorsanız, yapmanız gereken sizlere sunacağımız çözüm yollarını denemek ve bunun ardından sonuçları yakından görmektir. Donanım kaynaklı olmadığı sürece iPhone telefonlarında yaşadığınız dokunmatik problemlerini çözebilir ve hemen ardından ekranı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi, iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız dokunmatik sorunları için neler yapabilirsiniz? beraber inceleyelim.

  • iPhone telefonunuzda dokunmatik ekran problemi yaşıyorsanız, öncelikle yapmanız gereken reset atma işlemi ile telefonu yeniden başlatmaktır. Reset atılmasının ardından ekranda yaşanan kısmi bazlı dokunmatik sorunu ortadan kalkabilir. Reset atmak içinse Açma ve Kapama tuşu + Home + Ses Azaltma tuş kombinasyonu kullanılır. Bu tuşların hepsine birden aynı anda 10 saniye kadar basılı tutmak reset işlemi için yeterlidir.
  • Diğer bir çözüm yöntemi ise Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch sekmesine ulaşmak ve buradan dokunmatik ayarlarını tekrar yapılandırmak olmaktadır. Bu uygulama ekranda yaşanan dokunmatik kısımların tekrar çalışır hale gelmesinde etkili olabilir.
  • Bunların yanı sıra iPhone’un şarjda olduğu durumlarda da dokunmatik problemler yaşanabilir. Yaşanana sorunu ortadan kaldırmak için telefonu fişten çekmek ve hatta yeniden başlatmak çözüm olabilir.
  • iPhone telefonlarında koruyucu kılıf, dokunmatik sorunu çıkaran etkenlerin başında gelir. Böyle bir durumda ise sorunu çözmek için ilk olarak kılıfın çıkarılması ve bunu ardından ekranın tekrar kontrol edilmesi gerekir.
  • Yukarıda yer alan çözüm yöntemlerinin denemesine rağmen sonuç elde edilemediği durumlarda donanım kaynaklı bir sorun akıllara gelebilir. Bu durumda yapılması gereken ise genel olarak ekran değişimi olmaktadır. Ekran değişiminin yapılmasının ardından ise genelde dokunmatik problemi kökten çözülmektedir.

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor Garantili Tamir Edilir Mi?

iPhone telefonlarda dokunmatik ekran problemleri genel olarak garanti kapsamında değerlendirilir. Ancak burada önemli olan ve dikkat edilmesi gereken ekranda meydana gelen sorunun kullanıcı kaynaklı olup olmadığıdır. Çünkü kullanıcı kaynaklı sorunlarda ekran problemleri garanti kapsamında değerlendirilmez ve bunun yanında tamirat işlemleri sırasında ücret talep edilir. Bunun tam tersi olarak ise ekranda meydana gelen sorun kullanıcıdan kaynaklanmıyor ise tamirat garanti kapsamında gerçekleştirilir ve hiçbir şekilde kullanıcılardan cüret alınmaz. iPhone telefonların dokunmatik ekran problemleri için garanti kapsamını bu şekilde değerlendirmek mümkündür.

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunları İçin Siz de Bizi Tercih Edin!

Sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olan firmamız, sizlere ekran değişimi hizmetlerinde hızlı ve güvenilir çalışmaları ile yardımcı olur. Siz de bizimle iPhone telefonlarınızın ekranlarında yaşadığınız problemleri kısa süre içerisinde giderebilir ve bunun yanında sorunsuz bir ekransa sahip olarak telefonunuzu tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken telefonunuzun dokunmatik ekranında bir sorun yaşamanız halinde hemen firmamıza gelmek ve konusunda uzman bir ekipten oldukça uygun fiyat aralıkları ile hizmet almaktır. Eğer siz de firmamızın avantajlarından yararlanmak ve bunun yanında profesyonel bir ekipten ekran değişimi hizmeti almak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden firmamıza gelin ve sizlere hızlı ve kaliteli çözümler sunalım.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments