iPhone Bulanık Çekme Sorunu

iPhone bulanık çekme sorunu son zamanlarda pek çok kullanıcının karşılaştığı problemlerden biri olarak ön plana çıkan bulanık çekim, kullanıcıların kamera kullanımında çeşitli sıkıntılar ile karşı karşıya kalmasına neden olur. Genelde telefonlarda donanım kaynaklı bir sorun olarak ortaya çıkan bulanık çekim, öncelikle odaklanma problemi ile başlar. Yani iphone kamera odaklama sorunu telefon kamera ekranındayken bulanık bir görüntü ortaya çıkarır ve bunun soncunda ise çekimlerde kalitesiz görüntüler ortaya çıkar. Bu tür sorunların her zaman için çeşitli nedenleri vardır. Bazen yazılım kaynaklı sorunlar olabilse de çoğu zaman donanımdan kaynaklı bir problem meydana gelmiştir. Telefonun düşmesi ya da darbe alması kamera sorunu için en çok dikkat çeken durumların başında gelir.

iPhone bulanık çekme sorunu genelde birçok kullanıcının başına gelebilmektedir. Bu sorunu yaşaya kullanıcıların zaman zaman iphone 7 ön kamera bulanık çekiyor ya da kamera odaklanma sorunu gibi şikayetler ile ön plana çıktığını söylemek doğru olur. Ortaya çıkan bu sorun birtakım nedenlere bağlı olarak kendisini gösterir. Çözüm konusunda adım atmadan önce kamerada bulanık çekim sorununun nedenlerini bilmek ve buna göre hareket etmek en doğrusu olur. Peki, iPhone modellerinde kamera bulanık çekiyor gibi sorunların nedenleri nelerdir? Bunlara bakalım.

  • Telefonun düşmesi ya da darbe alması sonucu kameranın hasar görmesi
  • Arka kamerayı koruma görevi gören lensin çizilmesi
  • Telefonda ön kameraların görüş alanına ekran koruyucuların gelmesi

iPhone Bulanık Çekme Sorunu İçin Çözüm Yöntemi

iPhone telefonlarda bulanık çekme sorunu hem fotoğraf hem de video çekimlerini etkiler. Özellikle yakın çekimlerde netleşemeyen kamera lensi, çekimlerin başarısız olmasında etkili olur. Bu yüzden iphone 7 kamera sorunu ya da diğer modellerinde kamera sorunları için çözüm yoluna gidilmesi gerekir. Kameralarda yaşanan sorunların genelde donanım kaynaklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden ilk olarak yapılması gereken sorun olan kameranın değiştirilmesidir. Ön ve arka kamera değişimleri iPhone telefonlarda oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Şimdi, iPhone telefonlarda ön ve arka kamera değişimleri için verilen hizmet aşamalarına daha yakından bakalım.

  • iPhone modellerinde ön ya da arka kamera değişim hizmetleri ortalama 45 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Bunun yanında telefonunu uzak bir konumda kargo gönderim hizmeti ile gönderen kullanıcıların en az 3 iş günü kadar beklemesi gerekir.
  • Ayrıca kamera değişim hizmetlerinde daima modele uygun orijinal kameralar kullanılır.
  • Kamera değişimi yapılırken telefonların içindeki bilgiler silinmez ve aynı zamanda telefonlar hiçbir şekilde sıfırlanmaz.
  • Diğer yandan iPhone modellerinin kamera değişimi hizmetleri hem parça hem de işçilik garantili hizmetler altında yapılır. Bu garanti süresinin genel olarak 6 ay olduğunu söylemek mümkündür.

iPhone Bulanık Çekme Sorunu Garantiye Girer Mi?

iPhone telefonlarda kameranın bulanık çekmesi ya da buna benzer sorunların yaşanması genelde telefonun darbe alması ya da düşmesi sonucunda oluşur. Bu tür durumlarda üretici markaların garanti kapsamında hizmet verdiğiniz söylemek doğru olur. Çünkü telefonun düşmesi ya da herhangi bir şekilde darbe alması tamamen kullanıcı hatası sayılır. Kullanıcı hatasında ise garanti süreci devreye girmez ve yapılan parça değişimi ya da tamiratlar için kullanıcılardan ücret talep edilir. Ancak kullanıcı hatası olmadan kamerada bu sorun meydana gelmiş ise ve bu durum üretici firmaya kanıtlanırsa garanti kapsamında hizmet almak genel olarak mümkün olabilir.

iPhone Bulanık Çekme Sorunu İçin Profesyonel Çözümler

iPhone ön ve arka kamera değişimlerinde sektörün önde gelen isimlerinden bir olan firmamız, siz müşterileri için hızlı ve güvenilir çözümlerin en doğru adresidir. Siz de alanında uzman ve deneyimli teknisyenlerin yer aldığı servisimiz ile kısa zaman içerisinde istenen sonuçlara ulaşabilir ve kameralarınızın bulanık çekme sorunlarından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda parça ve işçilik garantili çalışan firmamız, kamera değişimlerinde telefonları sıfırlanmaz ve içinde yer alan bilgilerin silinmesine izin vermez. Siz de uygun fiyatlarda kaliteli bir ekran değişimi için telefon tamir ve onarımında uzman bir firma ile çalışmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon servisimiz kamera değişimlerinde profesyonel çözümlerin ve kaliteli bir isçiliğin en doğru adresidir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments