İPhone Batarya Değişimi
Yazan:admin / Blog / 0 Yorum

İPhone Batarya Değişimi

İPhone model tüm cep telefonlarda, ekran tamiri, arıza tamiri ve orijinal batarya değişimleri yapıyoruz. İPhone batarya değişimi yaptırmak isteyenler, telefonlarına takılacak olan yeni bataryanın orijinal olmasına dikkat etmelidir. Tüm telefon modelleri için marka logosu kullanılan ve taklit olarak piyasaya sürülen çok sayıda batarya çeşitleri vardır. Servisimizde hiçbir zaman taklit ürün kullanmıyor, orijinal ve garantili batarya değişimleri yapıyoruz.

İPhone Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu servisi hizmeti veren bazı yerlerde, telefon batarya kapasite ölçümleri yapılmadan hemen batarya değişimleri yapılmaktadır. Bizler, tüm müşterilerimizin yanında, batarya sağlığı ölçümü yapıyor ve değişim gerektirip gerektirmediğini belirliyoruz. İPhone model cep telefonlarında batarya değişimlerinde, arka kapak açılışı yapılırken, su geçirmez etiketlerine dikkat ediyoruz.

İPhone modellerde, arka kapak sistemi geçmeli ya da vidalı olmadığı için yapıştırma bölümü kontrollü bir şekilde açılmalıdır. Arka kapak açıldıktan sonra batarya üzerine ve telefon içerisine herhangi bir sıvı teması olmamasına dikkat edilmelidir. Eski batarya yuvasından çıkartılır. Yeni bataryayı yuvasına oturtuyor, bazı modellerde, bağlantı kablosu olduğu için özenle yerine takıyoruz. Üst koruma parçalarını ve kapağı özenle takıyor ve özel yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.

İPhone Batarya Değişimi
İPhone Batarya Değişimi

Batarya Değişiminin Önemi?

İPhone modellerinde, batarya değişimi, şarj süresinin uzun gitmesi ve batarya şişmesi gibi durumların risk oluşturmaması için uzun süre kullanılan telefonlarda batarya değişimi yaptırılmalıdır. Servisimizde, İPhone telefonlar için özel ölçüm yapıyor, batarya verimliliğini tespit ediyor ve değişimleri yapıyoruz. Pil sağlığının artırılması ve değişimin önemli olduğu bilinmelidir.

İPhone Pil Sağlını Öğrenme?

Garantili hizmet sunan servis olarak, tüm İPhone kullanıcılarına, kullanmış oldukları modellere göre pil sağlığı öğrenme yöntemlerini gösteriyoruz. İPhone modellerde, pil sağlığı için ayarlar > pil > pil sağlığı bölümleri seçilir. Bu işlem adımları yapıldığında, pilin mevcut kapasite durum bilgileri ekranda gösterilecektir. Pil sağlığı durumunu öğrenmek için yapılan işlemlerde ekranda gösterilen değere göre batarya değişimine gerek olup olmadığına karar verilebilecektir. Her kullanıcı, pil sağlığını istediği zaman kontrol edebilir ve verimlilik kapasitesinin düştüğünü gördüğünde, servisimizden orijinal batarya değiştirme işlemlerini talep edebilir.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Tüm cep telefonu modelleri için orijinal batarya görüntüsünde çok sayıda yan sanayi taklit batarya türleri bulunmaktadır. Orijinal batarya fiyatları, taklit bataryalara göre daha yüksektir. İPhone telefonlarınıza orijinal batarya taktırmak için servisimizi tercih edebilirsiniz. Her zaman orijinal batarya takıyor ve yeni bataryalar için garanti veriyoruz. İPhone modellerinde batarya değişim fiyatları, modellere göre değişmektedir. Orijinal batarya fiyatlarını ürün listesinden belirliyor ve müşterilerimize, değişim işlemlerini, batarya fiyatları üzerinden yapıyoruz. En ucuz batarya değişimi 60 TL en pahalısı ise 400 TL’dir ve bu fiyatlar kur hareketlerine göre değişmektedir.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Cep telefonlarında bulunan tüm özellikler, bataryadan enerji çekmekte ve bataryanın kısa sürede bitmesine neden olmaktadır. Çoğu kullanıcı telefonunda yaptığı ayarlar ya da yüklediği uygulamalardan dolayı günde birkaç kez şarj etmek zorunda kalmaktadır. İPhone pil sağlığını artırabilmek için uygulama güncellemeleri ve ekran parlaklık ayarlarının düşürülmesi gerekiyor.

İPhone telefonlarda kullanılan dinamik duvar kağıtları, hareketli görsellerden oluştuğu için fazla enerji harcayacaktır. Kullanıcılar, sabit duvar kağıtlarını seçerek, pil sağlığını uzatabilirler. Kullanıcılar, gereksiz durumlarda, wi-fi, bluetooth gibi uygulamaları kapalı tutmalıdır. Cep telefonlarında konum açık olduğunda sürekli veri akışı sağlandığı için bataryanın çabuk bitmesine neden olacaktır. Konum özelliğinin kapalı tutulması gerekiyor. Kilit süresini kısa tutmak, ekran parlaklığını azaltmak, pil sağlığını uzatan yöntemlerden bazılarıdır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

İPhone modellerinde, bataryayı uzun süre kullanmanın yolları, doğru şarj etme, şarj işlemlerinde orijinal, şarj aletlerinin kullanılmasıdır. Cep telefonlarının bataryaları tam bitmeden şarja takılmamalı ve full dolduktan sonra da uzun süre şarjda takılı kalmamalıdır. İPhone modellerinin bataryalarını uzun süre kullanmak isteyenler, şarjları bittiğinde, araç şarjı kullanmayı ya da başka telefon şarj cihazlarını kullanmayı denememelidir.

Diğer yöntemler ise cep telefonu üzerinden yapılacak olan ayarlardır. Cep telefonu uygulamalarının tamamının aktif olması, ekran parlaklığının fazla olması, şarjın kısa sürede bitmesine ve sık aralıklarla şarj edilme ihtiyacının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sık şarj etmemek için ayarlar bölümünden kullanılmayan uygulamalar devre dışı bırakılmalıdır.

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments