iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu

iPhone ahizeden ses gelmiyor ve çözüm konusunda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, sizlere bu konuda birtakım çözüm önerileri sunmak istiyoruz. Öncelikle iPhone telefonlarda yaşanan bu sorunun son dönemlerde pek çok kullanıcı tarafından olumsuz durumlar ortaya koyduğunu belirtmek isteriz. Kullanıcıların iletişim konusunda sıkıntı yaşamasına neden olan ahizeden ses gelmemesi, iPhone 5s, 7, 8 ve 8 Plus modellerinde çok fazla görülmektedir. Bu yüzden iPhone kullanan kişilerin iPhone 7 ya da iphone 8 plus ahize sesi az gibi başlıklar açarak sosyal mecralarda ve forum sitelerinde karşılaştıkları bu soruna çözüm aradıklarını söylemek yanlış olmaz.

iPhone ahizeden ses gelmiyor sorunu konusunda çözüme ulaşmak için ilk olarak bazı kontrollerin yapılması ve sorunun nedenlerinin araştırılması gerekir. Çünkü iPhone modellerinde ahizeden az ses gelmesi ya da tamamen gelmemesi hem yazılım hem de donanım kaynaklı bir nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda ise iphone 5s ahizeden ses gelmiyor şeklinde sorunlar için kullanıcılar kendi imkanları doğrultusunda birtakım çözüm yöntemleri deneyebilir. Telefonlarda iletişim kurulmasını tamamen engelleyen bu sorun çözülmediği durumlarda ise iPhone telefonları sağlıklı bir şekilde kullanmak oldukça zorlaşmaktadır. Bu yüzden bir an önce çözüm yoluna gidilmeli ve sorun ortadan kaldırılmalıdır.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu İçin Neler Yapılabilir?

iPhone telefonunuzda ahizeden ses az geliyorsa ya da hiç gelmiyorsa bunun çeşitli nedenleri olabilir. Hatta bu nedenleri yazılım ve donanım kaynaklı olmak üzere iki farklı kategoride değerlendirmek mümkündür. Çözüme daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak için sorunun tam olarak neden kaynaklandığını bilmek önemlidir. Peki, iphone ses az çıkıyor ya da ses hiç gelmiyor gibi durumlarda yapılması gerekenler nelerdir? adım adım bunlara daha yakından bakalım.

  • Ahizeden ses az geliyorsa ya da hiç gelmiyorsa ilk olarak telefonu yeniden başlatın.
  • Bunun ardından eğer işletim sisteminiz güncel değil ise hemen güncelleyin. iOS işletim sisteminin güncel olmaması ahizeden ses gelmemesi gibi durumlara neden olabilir.
  • iPhone telefonunuzun üzerinde bulunan ses tuşlarından sesin açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Eğer telefonunuzun kulaklık girişinde toz birikmesi ya da tüy, kıl gibi dış etkenler bulunuyorsa bunları temizleyin. Ayrıca yumuşak bir fırça kullanarak detaylı temizlik yapın.
  • iPhone’larda kullanılan ekran koruyucu ya da kılıflar ses problemlerine neden olabilir. Bu nedenle koruyucu ve kılıf çıkarılarak sesin kontrol edilmesinde fayda vardır.
  • Yeni alınmış bir iPhone telefonda se sorunu yaşanıyorsa ön ve arkada yer alan plastik filmleri çıkarın.
  • Telefonunuzun ahize girişinde biriken ya da var olan tozları ve kiri temizleyin.
  • Bunların dışında iPhone Ayarlar > Bluetooth sekmesinde bulunan ekrana geçiş yapın ve bir de Bluetooth’u kapatarak sesi kontrol edin.
  • Eğer ses sorunu hala varsa donanım kaynaklı bir problem olabilir ve böyle bir durumda uzman teknisyenlerden yardım alınması gerekir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Garanti Kapsamında Mıdır?

iPhone telefonlarda ahizeden ses gelmediği durumlarda garantili hizmet almak için bazı koşullar bulunur. Bunların en başında ise meydana gelen sorunun bir kullanıcı hatası olmamasıdır. Genel olarak garanti hizmetlerinde kullanıcı hatalarına bağlı sorunlar garantili hizmetlere dahil edilmez. Yani tamir ve onarım ücretli bir şekilde verilir. Ancak kullanıcı hatası yoksa tamir ve onarım için ücret alınmaz ve garanti kapsamında hizmet verilir.

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

iPhone modellerinde sık sık ortaya çıkan ahize sorunları için siz de kaliteli çözümler arıyorsanız, artık doğru adreste olduğunuzu söylemek isteriz. Siz müşterilerine son sistem ekipman ve donanımları ile hizmet veren firmamız, aynı zamanda konusunda uzman teknisyenleri ile çalışmalarını sürdürür. Bunun yanında uygun fiyatların ön plana çıktığı firmamızda her zaman sektöre göre daha düşük maliyetlerde tamir ve onarım hizmeti sunulduğunu söylemek mümkündür.

Diğer yandan firmamız, her zaman alanında uzman personel kadrosuna sahiptir ve sizlere her zaman profesyonel hizmetler vermeye çalışır. Eğer siz de iPhone telefonlarınızda meydana gelen ahize sorunları için hızlı ve kaliteli çözümler istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere en kısa sürede profesyonel hizmetlerimiz ile yardımcı olalım.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments