iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü ile ilgili bilgiler vereceğimiz bu yazımızda siz de dokunmatik ekranda yaşanan bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. iPhone telefonlarda neredeyse kronik bir sorun haline gelen dokunmatik ekran problemleri, telefon kullanımında çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden her kullanıcı yaşadığı bu soruna bir an önce çözüm bulmak ister ve böylece sorunu kısa süre içerisinde ortadan kaldırma taraftarıdır. iPhone 6 ekran sorunu genelde çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bunlardan biri ise darbe ve çarpmaya bağlı olarak meydana gelen problemlerdir. Ancak bu tür nedenlerde telefonun direkt olarak ekranında bir sorun olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü dokunmatik ekranın işlevlerini yerine getirememesi anakarta bağlı olan dokunmatik entegresi nedeniyle olabilir. Bu yüzden öncelikle bu entegrenin kontrol edilmesi gerekir.

Apple Dokunmatik Sorunu Neden Olur

iPhone 6 dokunmatik sorunu çözümü konusunda çoğu teknik serviste hemen ekran değişimi yapılır. Ancak değişim öncesinde telefon üzerinde bazı önemli noktaların kontrol edilmesi gerekir. Çünkü sorunun ekranda mı yoksa dokunmatik ekran entegresinde mi? olduğunu tam olarak anlaşılması gerekir. Buradan ortaya çıkan sonuç iphone dokunmatik sorunu çözümü konusunda acele etmemek gerektiğidir. Aksi taktirde telefonun ekran değişimi sorun olmadığı halde boşuna yapılmış olabilir ve bunuın yanında tekrar entegrenin değişmesi ile maliyet artabilir. Ayrıca bazı teknik servislerde parça değişimi yerine ısıtma işlemleri uygulanır. Bu uygulama en fazla bir hafta kadar kullanılabilir ve sonrasında aynı sorun tekrar gündeme gelebilir. Bu yüzden dokunmatik ekran sorunlarında tercih ettiğiniz teknik servislerin de oldukça önemli bir konumda yer aldığını söylemek yanlış olmaz.

Sorunun ekrandan kaynaklandığını düşünüyorsanız ve ekran hakkında bilgi için tıklayın : iPhone Ekran

 iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhpne 6 telefonlarda dokunmatik ekran sorunlarının tam olarak neden kaynaklandığını öğrenmek ve bilmek önemlidir. Çünkü bazen dokunmatik ekran değişimi yerine sadece dokunmatik ekran değişimi problemin çözülmesi için yeterli olabilir. Ayrıca iphone 6 dokunmatik entegresi üzerinde meydana gelen sorunlar genelde telefonların düşmesi ya da darbe alması sonucunda ortaya çıkar. Bu nedenle telefonların düşmesi ya da bir yere çarpması gibi durumlarda öncelikle ekran değişimi yerine dokunmatik ekran entegresinin kontrol edilmesinde fayda vardır. Peki, iPhone 6 telefonlarda dokunmatik ekran sorunları nelere bağlı olarak ortaya çıkar ve nasıl çözülebilir? Daha yakından bakalım.

  • Eğer iPhone 6 telefonunuzda dokunmatik sorunları yaşıyorsanız, öncelikle ekran koruyucunuzu kontrol etmeniz gerekir. Çünkü ekran koruyucular bazen dokunmatik ekranın işlevlerini yerine getirmesini engelleyebilir.
  • Dokunmatik ekran çalışmadığında telefona reset atabilirsiniz. Telefonun yeniden başlaması ekranın kendine gelmesine enden olabilir ve ekran sorunsuz bir şekilde kullanılmaya başlanabilir.
  • Ayrıca dokunmatik sorununun meydana geldiği durumlardan biri de telefonun şarjda olmasıdır. Çünkü bazen iPhone 6 telefon modelleri şarj edildiği anlarda dokunmatik ekranda çeşitli sorunlar meydana getirebilir. Bunun için ilk olarak telefonun hemen şarjdan çıkarılacak yeniden başlatılması ve sonrasında şarj takılması sorunu çözebilir.
  • Dokunmatik yapılandırması da yine sorunun çözülmesinde etkilidir. Bunun için yapılması gereken Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > 3D Touch yolunu izleyerek dokunmatik yapılandırması yapmaktır.
  • Eğer yapılan denemeler sonucunda dokunmatik ekran sorunu devam ediyorsa sorun donanım kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken öncelikle dokunmatik ekran entegresini kontrol etmek ve ardından ekranın düzgün çalışıp çalışmadığına bakmaktır. Yapılan kontrollerin sonucunda hangisinde sorun varsa profesyonel bir yardım alarak uzman kişilerin kontrolünde parça değişimi yapılması sorunu çözecektir.

iPhone 6 Dokunmatik Ekran Değişimi ile Profesyonel Hizmetler

Firmamız dokunmatik ekran sorunu ile karşı karşıya kalan iPhone 6 modellerinde uzman teknisyenleri ile hizmet verir. Konusunda uzman ve deneyimli personelin yanı sıra son sistem ekipmanlar ile çalışır. Bu sayede oldukça titiz ve hassas bir işçilik ortaya konur ve hiçbir şekilde sorun yaşamanıza izin verilmez. Parça ve işçilik garantisi ile hizmet verilen firmamızda aldığınız hizmet sonrası benzer sorunlar yaşamanız halinde firmamızın desteği devam eder. Sektör bazında en uygun fiyatların yer aldığı firmamız ile siz de kaliteli ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizimle iletişime geçmek ve bunun ardından dokunmatik ekranlarınızda yaşadığınız problemlerden bir an önce kurtulmaktır.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments