İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır ?

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? siz de merak ediyorsanız, hemen sizler için hazırladığımız bilgilendirmeler ile yapmanız gerekenlere öğrenebilir ve bu konuda geniş bilgiler edinebilirsiniz. İç ekran kırılması akıllı telefonlarda sık sık yaşanan ve oldukça ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olan bir problemdir. Bu yüzden bir an önce yaşanan sorunun giderilmesi ve ekranın normal haline geri getirilmesi gerekir. Ekran kırılmaları sonucunda telefon kullanılmaz hale gelir ve ekranda renklenmelerden dikey ve yatay çizgilere kadar pek çok farklı olumsuz görüntü ortaya çıkabilir. Bu nedenle telefonu tekrar eskisi gibi kullanmak için ekran değişimi yapılması en etkili çözümlerden biri olacaktır.

İç ekran kırılması ne kadara yapılır? aslında en çok merak edilen soruların başında gelir. Genelde akıllı telefonlarda iç ekran kırılması tamiri her firmada farklı fiyatlarda altında yapılmaktadır. Tabi aynı zamanda telefonun markası ve modeli de yine fiyata etki eden faktörler arasında yer alır. Örneğin iPhone model telefonlar ile LG model telefonların ekran değişimi fiyatları aynı değildir. Bu nedenle ekran değişimi konusunda daha net bilgiler edinmek ve fiyatları öğrenmek için her zaman marka ve model üzerinde değerlendirme yapmak gerekir. Bunun ardından ise firmalar ile iletişime geçmek ve değişim konusunda fiyat bilgisi sorgulamak yine değişim fiyatlarını daha açık bir şekilde öğrenme konusunda etkili olmaktadır.

İç Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonların kronik sorunlarından biri haline gelen iç ekran kırılması, aynı zamanda telefon ekranının kullanılmaz bir hale gelmesine neden olur. Bu sorunu anlamak ise genel olarak kolaydır. Çünkü telefon ekranında çeşitli renklenmeler oluşur. Bunun yanında yatay ve dikey olacak şekilde çizgiler belirir ve ekran üzerinde belirli alanlar görünmez hale gelir. İç ekran kırılması nasıl anlaşılır? Sorusunu bu şekilde cevaplamak mümkündür. Peki, iç ekran kırılması nasıl tamir edilir ve ekran değişimleri nasıl yapılır? Daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonlarda iç ekran kırılması sorunu OCA tekniği ile çözülür.
  • Telefonlardaki eski ekranlar dikkatli bir şekilde son teknoloji ekipmanlar yardımı ile çıkarılır.
  • Bunun ardından takılacak yeni ekran özel solüsyonlar yardımı ile temizlenir.
  • Yeni ekran temizlendikten sonra sırada monte işlemi vardır. Yeni ekranın monte işlemi özel ekipmanlar yardımı ile özenli bir şekilde gerçekleştirilir.
  • Bunun ardından ise yeni ekran bazı testler ve kontrollere tabi tutulur. Yeni ekranın sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • Ekran değişimleri herhangi bir yoğunluk olmadığı sürece 20 dakika kadar sürer. Bunun dışında bazen 2 saate kadar çıkabilir, ancak çoğu zaman çok fazla zaman almadan ekran değişimi yapılır.

İç Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Değerlendirilir Mi?

Ekran değişimlerinde garanti oldukça önemli bir konumda yer alır. Ücretsiz tamir ve onarım için garanti kapsamında işlem yapılması gerekir. Ancak eğer iç ekran kırılması sorunu kullanıcı kaynaklı ise ekran değişimleri garanti kapsamında yapılmaz. Bu nedenle ekran sorunlarında garanti kapsamında hizmet almak için buna dikkat edilmesi gerekir. Eğer iç ekran kırılması kullanıcı kaynaklı bir sorun değilse, ekran değişimleri garanti kapsamında yapılır ve kullanıcıdan ücret talep edilmez. Siz de telefon ekranlarınızda yaşadığınız sorunları ücretsiz bir şekilde tamir ettirmek istiyorsanız, öncelikle sorunun neden kaynaklandığını tam olarak bilmeniz de fayda vardır.

 İç Ekran Değişim Fiyatı Nedir?

Ekran değişimi konusunda sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak sizlere hizmet veren firmamız, iç ekran değişimi yapmakta ve ekran problemlerinize anında çözüm bulmaktır. Ancak iç ekran tek başına değişebilen bir bölüm değildir. Telefonların iç ekranlarında meydana gelen sorunlar için genellikle komple ekran değişimi yapılır. Firmamız da siz müşterileri için aynı şekilde komple ekran değişimleri ile hizmet verir. Alanında uzman ekibi ile telefonların diğer donanımlarına hiçbir zarar vermeden işlem yapan firmamızda telefonunuz güven altında tamir ve onarıma alınır. Bunların yanı sıra parça ve işçilik garantili hizmetler sunar ve aynı sorunları yaşamanız halinde tekrar firmamıza gelerek destek almanız mümkün olur. Siz de hem hızlı hem de güvenilir ekran değişimi için firmamız tercih edin ve sizlere profesyonel hizmetler ile kısa sürede yardımcı olalım.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments