Huawei Ekranda Sarı Leke Neden Olur

Huawei ekranda sarı leke neden olur? Sizin de bu konuda merak ettikleriniz varsa aradığınız tüm cevaplara bizimle ulaşabilirsiniz. Telefon ekranlarında çeşitli nedenlere bağlı olarak sarı lekeler ya da ekran sararmaları meydana gelir. Özellikle Huawei’in akıllı modellerinde çok sık görülen bu sorun her kullanıcı için istenmedik durumlardan biridir. Telefon ekranının sorunlu bir hale gelmesine neden olan huawei sarı ekran problemi, zamanla ekranda yayılma gösterir ve kısa süre içerisinde ekranın tamamını kaplayabilir. Bu nedenle ekranda ortaya çıkan sarı leke sorununa bir an önce çözüm bulmak ve ekrandaki sorunu çözüme ulaştırmak gerekir. Aksi taktirde ekran tam anlamıyla kullanılmaz bir hale gelebilir.

Huawei ekranda sarı leke neden olur? sorusu karşısında en çok merak edilen konu ise çözüm aşamasıdır. Ekranda sarı leke çözümü genelde ekran değişimi ile mümkün olur. Yani Huawei telefonların ekranları orijinal ya da orijinale yakın ekranlardan biri ile değiştirilir. Bu şekilde ekranda oluşan sarı leke sorunu da tam olarak ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda ekran değişimi ile daha kalıcı bir çözüm elde edildiğini söylemekte yanlış olmaz. Çünkü ekran tüm parçaları ile değiştirilir ve bu sayede sarı leke oluşumuna neden olan parça hangisi ise onun yerine de yeni parça takılmış olur. Bu nedenle sarı leke sorunlarında en etkili çözüm ekran değişimi yapılması olarak görülür.

Huawei Ekranda Sarı Leke Sorunu Nasıl Çözülür?

Huawei telefonların ekranlarında oluşan sarı leke ya da sararma gibi problemler, genelde çarpma, düşme ya da darbe almaya bağlı olarak ortaya çıkar. Ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı telefonun ezilmesi de aynı şekilde ekranda sararma ve sarı leke gibi oluşumların ön plana çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden huawei ekran sararması dendiğinde akla ilk olarak bu nedenlerin gelmesi gerekir. Ancak çözümü olan bir sorun olması ve oldukça hızı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilen ekran değişimi uygulaması ile problemin ortadan kaldırılması da mümkündür. Sarı lekeli ekranların değişimleri için izlenen yol genelde aşağıdaki gibidir;

En uygun kalitedeki kalitedeki ekran değişimi fiyatlarımız için tıklayın :  Huawei Ekran Değişimi 

  • Öncelikle telefon üzerinde gerekli testler ve kontroller yapılır ve sorunun ekrandan dolayı meydana gelip gelmediği anlaşılır.
  • Daha sonra telefon içinde yer alan bilgilerin güvenliği sağlanır ve bunun ardından ekran değişimine geçilir.
  • Sarı leke problemlerinde komple ekran değişimi yapılır ve ekrana ait olan tüm parçalar da değiştirilmiş olur.
  • Ekran değişimi yapılırken uzman ve deneyimli personeller işlem yapar ve bu sayede telefonların diğer donanımlarının zarar görmesi engellenir.
  • Ekran değişimi sonrası birtakım kontrollerin yapılması ile telefon kullanıcılara teslim edilir.
  • Bunların yanı sıra ekran değişimlerinde çoğu zaman için orijinal Huawei ekranları tercih edilir.
  • Parça ve işçilik garantili yapılan ekran değişimleri sayesinde kullanıcılar güvence altına alınmış olur.
  • Ayrıca ekran değişimi hizmetleri ortalama 30 dakika ile 2 saat arasında değişen süreler ile gerçekleştirilir.

Huawei Ekranda Sarı Leke Garantili Değişir Mi?

Huawei akıllı telefonların ekranlarında oluşan sarı leke sorunları genelde garanti kapsamında değiştirilebilir. Ancak telefonunun kullanıcı kaynaklı darbe alması, düşmesi ya da ezilmesi gibi durumlarda garantili ekran değişimi mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda ise ekran değişimleri için kullanıcılardan ek ücret talep edilir ve bu şekilde değişim yapılır. Bunun tam aksi olarak sarı leke herhangi bir nedene bağlı olmadan kendiliğinden meydana gelmiş ise kullanıcının bunu satıcı firmaya kanıtlaması durumunda ekran değişimi ücretsiz bir şekilde yapılabilir.

Huawei Ekranda Sarı Leke Sorunu İçin En Doğru Adres

Sektörün öncü telefon servislerinden biri olarak Huawei telefonların asrı leke sorunlarında başarılı sonuçlar ortaya koyan firmamıza sizleri de bekliyoruz. Akıllı telefon ekranlarında sıkça yaşanan sarı leke problemleri zaman zaman Huawei modellerinde de görülür ve firmamız komsunda uzman personelleri ile sizlere her daim yardımcı olur. Tüm çalışmalarını kaliteden ödün vermeden gerçekleştirir ve bunun yanında son sistem ekipmanlar ile telefonlarınıza müdahale eder. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetler arayanlar için firmamız en doğru adreslerden biridir. Siz de uygun fiyat aralıklarının yanı sıra profesyonel bir işçilik ile tamir ve onarım hizmetleri almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere anında yardımcı olalım.

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mecit
Mecit
4 yıl önce

Yeni aldgim Huawei cep telefonunda sari leke oluşmuştu ne yapacam diye kara kara düşünürken bubyazi sayesinde huawei yetkili servise götürüp sifirini aldim tşkler Kadıköy cep dünyası

Oguzhan
Oguzhan
4 yıl önce

Bende de ayni sorun oldu 9 ay oldu alali degisim yaparmilar

Yıldırım tanriverdi
Yıldırım tanriverdi
4 yıl önce

Ben alalı tam 17 ay oldu son iki aydır iki ayrı noktada sararmalar var ne yapmamız lazım bilmiyorum

Yıldırım tanriverdi
Yıldırım tanriverdi
4 yıl önce

Isparta yetkili bir bayiden aldım ne yapmam gerekiyor

Suleyman
Suleyman
3 yıl önce

Ekran sararmasında iç ekran değişimine gerek var mı

Mehmet Can
Mehmet Can
2 yıl önce

Ben Huawei Y6 2019 Bi Telefon Aldım 7 ay sonra ekrana sararmalar Oluştu ve Kendi Kendinde Arada Medya sesini kapatıyodu Telefonu Yeniledigimde Duzeliyodu Garanti Kapsamından Geçermi Sizce :/

Çiçek Urtekin
Çiçek Urtekin
2 yıl önce

Telefonum ekranı kırıldı ekranı yapıştırmak için teknik servise verdim vermeden önce sarılık yoktu geri aldım da ise ekranda sarı leke vardı teknik servis hatasını kabul etmiyor ne yapamam lazım

IMG-20220117-WA0005.jpg