Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor

Hey siri çalışmıyor sesimi algılamıyor şeklinde bir sorunla karşılaşmanız halinde öncelikle iPhone telefonunuzdan bazı kontroller ve ayarlamalar yapmanız gerekir. Bu şekilde Siri’nin neden çalışmadığını ve sesinizi algılamadığını tespit etmeniz mümkün olur. Siri çalışmadığında öncelikle tavsiye edilen Siri ses tanıma ayarı yapılması şeklinde karşımıza çıkar. Bu şekilde Siri’ye seslendiğinizde size cevap vermesi mümkün olur.

Hey Siri Çalışmıyor Sesimi Algılamıyor Nasıl Çözülür?

iPhone telefonlarda popüler uygulamalardan biri olan Siri sesimi algılamıyor diyorsanız, öncelikle bu konuda birtakım kontroller gerçekleştirmeli ve bunun ardından çözüm yoluna gitmeye çalışmalısınız. Peki, Siri sesinizi algılamadığında ilk olarak neler yapmanı gerekir? daha yakından bakalım.

  • İlk olarak iPhone telefonunuzdan “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
  • Daha sonra “Genel” sekmesine girin.
  • Bunun ardından “Siri” sekmesine geçiş yapın ve Siri’yi sağa çekerek aktifleştirin.
  • Ayrıca bulunduğunu ekranda “Hey Siri” izin ver seçeneğini etkin hale getirin.

Bu ayarlamaların ardından eğer cihazınızda başka bir sorun yoksa iPhone telefonunuza “Hey Siri” şeklinde seslendiğinizde sizi duyacak ve cevap verecektir. Ancak hala Siri çalışmıyor ve sie cevap vermiyorsa başka bir problem olduğunu söylemek mümkün olur.

Siri Sesimi Algılamıyor Mikrofon Arızası

iPhone telefonunuzda Siri’ye seslendiğinizde size hiçbir şekilde cevap vermiyorsa mikrofon arızası ile karşı karşıya olabilirsiniz. Böyle bir durum karşısında ilk olarak yapmanız gereken mikrofon tamiri ya da değişimidir. Ancak tamirat öncesi mikrofonun tam olarak çalışmadığından emin olmak için başka bir uygulama ile mikrofonu denemeniz doğru olur. Bu şekilde mikrofonun kesin olarak çalışıp çalışmadığından emin olabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Mikrofon Değişimi

Mikrofon kaynaklı bir sorun karşısından iPhone telefonlarınızda Siri’yi kullanamıyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizlere alanında uzman ve deneyimli çalışanlar ile kısa sürede çözüm sunmamızı sağlayabilirsiniz. Telefon servisimizde mikrofon tamir ve değişimi oldukça uygun fiyat aralıkları ile yapılır ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeden çalışılır. Bunun yanında servisimizde mikrofon değişimleri en az 6 ay parça ve işçilik garantisi ile yapılır ve bu şekilde güvence altında bir hizmet almış olursunuz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments