Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? Aslında sanıldığı kadar karmaşık bir işlem olmadığını söylemek mümkündür. Genelde kullanıcılar, telefonlarını televizyona bağlamak istediklerinde nerede başlayacakları konusunda tereddüt yaşar. Ancak gelişen teknoloji ile ortaya çıkan yeni telefon ve televizyonlar, bağlantı süreçlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde dizayn edilmesine neden olmuştur. Eskiden oldukça zor olan bu süreç şimdilerde akıllı telefon ve televizyon üretimleri ile daha farklı bir boyuta gelmiştir. Bağlantı işlemlerinde telefonu wifi ile televizyona bağlamak en akılcı ve kolay yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Sadece her iki cihazı da aynı Wi-fi ağına bağlamak yeterli olur ve bunun ardından telefondaki görüntü ve ses kolayca televizyona aktarılır.

Cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? Bu konuda ilk olarak bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken konu telefon ve televizyon aynı marka olmak zorunda değildir. Yani samsung j7 telefondan tv’ye görüntü aktarma yapmak isteyen bir kullanıcının Samsung marka bir televizyonu olmasına gerek yoktur. Farklı bir marka televizyona da Samsung marka bir telefondan görüntü aktarımı yapılabilir. Bu nedenle eğer siz de telefondan televizyona görüntü aktarmak ve daha büyük bir ekranda film ya da videolarınızı keyifli bir şekilde izlemek istiyorsanız, cihazların aynı marka olması gerektiği gibi bir yanılgıya kapılmayın. Şimdi, telefonu televizyona bağlama konusunda neler yapılabilir? Daha yakından göz atalım.

Cep Telefonunu Televizyona Bağlama Yöntemleri

Cep telefonları artık herhangi bir kablo yardımı olmadan da televizyonlara bağlanabilmektedir. Bunun için genelde bluetooth ya da Wi-Fi teknolojisinden yararlanılır. Ancak her telefonda olsa bile televizyonlarda bluetooth bağlantısı olmayabilir. Ayrıca usb kablosuyla telefonu televizyona bağlamak da istemiyorsanız ve bluetooth olan bir televizyonunuz yoksa Wi-Fi ağından yararlanmanızda fayda vardır. Daha doğrusu böyle bir durumda telefonun televizyona bağlanması konusunda en akılcı yöntem Wi-Fi olarak karşımıza çıkar. Yapılması gereken en önemli uygulama telefon ve televizyonu aynı Wi-Fi ağına bağlamak ve sonrasında gerekli işlemleri yapmaktır. Aynı Wi-Fi ağına bağlanan cihazların birbirini bulması daha kolaydır ve bu yüzden bağlantılar Wi-Fi ağları tercih edilir. Peki, cep telefonunu televizyona bağlamak için yapılması gerekenler neler olabilir? bunlara bakalım.

  • Cep telefonlarını televizyona bağlama sırasında ilk olarak yapılması gereken hem telefonu hem de televizyonu aynı Wi-fi ağına bağlamaktır.
  • Bunun ardından kumanda üzerinde “Ekranlar” tuşu yer alır ve bu tuşa basılarak telefonun bağlanması için “Screen Mirroring” seçeneği tercih edilir.
  • Cep telefonunda yapılması gereken ayarlamalar ise öncelikle bildirim merkezinden ekran yayınlama seçeneğine ulaşmaktır.
  • Bu bölüme ulaşıldığında bazen bağlanılmak istenen televizyon ekranda görüntülenmeyebilir. Bunun nedeni “Ayarlar” menüsünden “Ekran Görüntülemeyi Etkinleşir” özelliğinin aktif edilmemesidir.
  • Ekran görüntülemenin aktif hale getirilmesinin ardından telefon üzerinde bir kez tarama yapmak bağlanılmak istenen televizyonun ekrana gelmesini sağlayacaktır.
  • Telefon ekranında bağlanılacak olan telefonun görülmesi ve daha sonra televizyon adının üzerine tıklanması ile bağlantı saniyeler içerisinde gerçekleşir.

Telefon ve televizyon üzerinde yapılan bu ayarlamalar bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilir. Daha sonraki bağlantılar aynı ayarları yapmaya gerek kalmaz ve bunun yanında istenen her an hızlı bir şekilde televizyona bağlanmak mümkün olur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konuş telefon ve televizyonun aynı Wi-Fi ağına bağlanmasıdır. Bunun yapılmasının ardından istenen sonuca daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşılabilir.

Cep Telefonunu Televizyona Bağlayarak Youtube İzlemek

Akıllı telefon kullanıcılarının en lok yapmak istediği durumlardan biri de cep telefonunu televizyona bağlayarak Youtube üzerinden video izlemektir. Bazen Youtube içerisinde yer alan videoların büyük ekranda izlenmesi daha keyif verici olur. Bu yüzden akıllı telefon kullanıcıları sahip oldukları TV’ye cep telefonlarını bağlamak ve bu videoları daha geniş ve büyük bir ekranda izlemek ister.

Youtube üzerinde açılan videoları televizyonda izlemek için öncelikle yukarıda anlatmış olduğumuz şekilde bağlantı ayarları yapılarak telefon televizyona bağlanır. Bunun ardından cep telefonunda tarayıcıya girilir ve sonra Youtube açılarak istenen herhangi bir videonun televizyondan izlenmesi mümkün hale gelir. Tabi burada da telefonun televizyona bağlanması için her iki cihazın da aynı Wi-Fi ağında olması önemlidir ve buna dikkat edilmesi gerekir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mahir manidar
Mahir manidar
4 yıl önce

Hızlı ve güvenilir bur teknik servis arıyorsanız doğru adrestesiniz. Ben iki tane ekran değişimi yaptırdım cok memnun kaldım