Cep Telefonu Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu ekran değişimi nasıl yapılır? merak edenler için bu yazımızda birtakım bilgiler vermeye çalışacak ve sizlere ekran değişiminin süreçleri hakkında yardımcı olacağız. Akıllı telefonların en sık yaşadığı problemler arasında yer akan ekran kırılması ya da çatlaması, ekran değişimi gibi durumların ön plana çıkmasına neden olur. Tabi aynı zamanda gündemde olan bir başka konu da telefon ekran değişimi fiyatı olarak karşımıza çıkar. Ekran değişimi yapacak kullanıcılar değişimin maliyetini de bilmek ve buna göre değişim yaptırmayı tercih eder. Telefonlarda ekran değişimleri genel olarak oldukça kısa bir süre içerisinde çözüme ulaştırılır ve gerekli kontrollerin yapılmasının ardından müşteriye teslim edilir. Fiyat aşamasının önemli olduğu kadar değişim süresinin de önemi burada ortaya çıkar.

Cep telefonu ekran değişimi nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak öncelikle bu değişimin deneyimli ve tecrübeli elemanlar tarafından yapıldığını söylemekte fayda vardır. Bunu  yanında genel olarak çok uzun sürmeyen bir işlem süreci gerektirir. Ayrıca bazı firmalar müşterilerin kendi adreslerinde de ekran değişimi yapar. Yine kargo yolu ile telefonu servise göndermek ve bu şekilde de değişim yapmak mümkündür. Ekran değişimlerinde önemli olan işlemler sırasında telefonun diğer aksamlarına zarar vermemek ve başarılı bir çözüm süreci ortaya koymaktır. Bunun dışında telefon içerisinde yer alan bilgiler asla silinmez ve telefona sıfırlama ya da format gibi işlemler uygulanmaz. Genel olarak bakıldığında ekran değişimi süreci her açıdan güvenlidir ve yaşanan sorunun çözümü konusunda etkili adımlar atılmasını sağlar.

Cep Telefonu Ekran Değişimi ile Ekran Sorunlarına Kesin Çözüm

Cep telefonlarının ekran değişiminde çeşitli yöntemler uygulanır ve genel olarak bu değişimler OCA tekniği ile gerçekleştirilir. OCA tekniği ekran değişimi hizmetlerinin son teknoloji ile yapıldığı bir uygulamadır. Diğer yandan değişim yapılmadan önce hasarlı ekran özel ekipmanlar ile çıkarılır ve daha sonra yeni ekran özel solüsyonlar ile temizlenerek telefona monte edilir. Monte işlemi de aynı şekilde özel ekipmanlar yardımı ile yapılır. Peki, ekran değişimi yapan bir serviste telefon ekran çatlaması nasıl giderilir? Ve değişim sırasında firmalar tarafından verilen hizmetler nelerdir? Bunlara daha yakından bakalım.

  • Genel olarak ekran değişimleri 20 dakika içerisinde sonlandırılır. Yoğunluk yaşandığı durumlarda ise en fazla 2 saat sürer.
  • Dileyen müşterileri kendi adreslerinde de ekran değişimi yaptırabilir. Bunun yanında kargo gönderimi de ekran değişimi yapılmasının başka bir yolu olarak karşımıza çıkar.
  • Ekran değişimi öncesi ve sonrası telefonlarda sıfırlama ve format atma gibi işlemler yapılmaz. Telefonların içerisinde yer alan bilgilerin güvenliği her zaman için özenle sağlanır.
  • Değişim sonrasında telefon üzerinden birtakım testler ve kontroller gerçekleştirilir. Bunun yanında telefon sahipleri de bu test ve kontrollere ortak olabilir.
  • Telefonlar ekran değişimi sonrasında donanımsal ve yazlımlar olarak performans düşüklüğü göstermez. Aksine ilk zamanki durumuna geri döner.
  • Değişimlerde alanında uzman ve deneyimli personeller tercih edilir. Bunun nedeni telefonların diğer aksamlarının da zarar görmeden işlemlerin tamamlanmasıdır.
  • Ekran değişimi ile her zaman ekran kalitesi de düzelmiş ve orijinal ekranı ortaya çıkarılmış olur.
  • Değişim sonrası ekran kırılmaları ve çatlamalarına karşı temperli kırılmaz cam koruyucu firmalar tarafından sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden biridir.
  • Bunların yanı sıra firmalar genelde parça ve işçilik garantili hizmetler ile ekran değişimi yapar ve bu süre ortalama 6 ay kadardır.

Cep Telefonu Ekran Değişimi İçin En Doğru Adres

Firmamız ekran değişiminde en doğru adreslerden biridir. Eğer siz de akıllı telefonlarınızın ekranlarında birtakım sorunlar yaşıyorsanız, konusunda uzman ev deneyimli kadrosu ile sizlere hizmet veren firmamız tercih edebilirsiniz. Bizimle en kısa süre içerisinde yaşadığınız ekran problemlerinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında işçilik ve parça garantili hizmetlerimiz sizlere ayrıcalıklı bir ekran değişimi sunar. Bu sayede değişim sonrasında belirli bir süre güvence altında olur ve yaşadığınız aynı sorunlarda tekrar firmamıza gelerek ücretsiz destek alabilirsiniz. Diğer yandan ekran değişiminde sektördeki en uygun fiyat aralıkları ile hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Eğer siz de kaliteyi uygun fiyatlarda satın almak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçin ve profesyonel hizmetlerimizden bir an önce faydalanmaya başlayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments