Bozuk Batarya Belirtileri

Bozuk batarya belirtileri ile çeşitli sorunlar yaşayan kullanıcılar, aynı zamanda gün içerisinde telefonlarını sorunsuz bir şekilde kullanmalarında da ciddi sıkıntılar yaşar. Çünkü şarj süresinin yeterli gelmemesi akıllı telefonlarda karşılaşılan en önemli sorunlardan biri olmaktadır. Ayrıca şarj ya da batarya sorunları telefonların birden kapanmalarına da neden olur. Bu oldukça can sıkıcı bir sorun olarak ön plan çıkar ve bir an önce batarya konusunda gerekli çözüm yollarının üretilmesi gerekir. Tabi her kullanıcının merak ettiği asıl konu ise batarya değiştirmek işe yarar mı? sorusu olarak karşımıza çıkar. Akıllı telefonlarda batarya sorunu sonrasında batarya değişimi çoğu zaman etkili ve kalıcı sonuçlar meydana getirir. Bu nedenle yaşanan sorun karşısında öncelikle batarya değişimi göz önünde bulundurulmalıdır.

Bozuk batarya belirtileri sonrasında batarya değişimi zorunlu hale gelebilir. Ancak batarya değişimi kullanıcıların aklında birtakım soru işaretlerini oluşmasına neden olur. Çünkü batarya değişimi ile telefonların içindeki bilgilerin silinebileceği düşünülür. Hatta kullanıcıların sık sık batarya değişince içindekiler silinir mi? gibi sorunlar ile ön plana çıktıklarını söylemek mümkündür. Batarya değişimlerinde hiçbir zaman için telefon içindeki bilgiler silinmez ve bilgiler tamamen olduğu gibi kalır. Bu konuda şüphe edilecek bir durum yoktur ve gönül rahatlığı ile batarya değişimi yapılabilir. Şimdi, bataryalarda oluşan sorunların nedenleri konusunda birtakım bilgiler vermeye çalışalım.

Bozuk Batarya Belirtileri Nelerdir?

Telefonlarda bataryaların bozulması ya da birtakım sorunlar ile kullanıcıları karşı karşıya bırakmasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında yanlış şarj ya da yan sanayi şarj aletleri yer alır. Her akıllı telefon kendi orijinal şarj cihazı ile şarj edilmelidir. Çünkü yan sanayi şarj cihazları telefona gereğinden fazla akım gelmesine neden olabilir. Bu durum ise bataryanın şişmesine ya d şarj tutma konusunda çeşitli sorunlar yaşamasına neden olur. Bu yüzden her zaman orijinal şarj cihazı kullanılması gerekir. Peki, birtakım nedenlere bağlı olarak telefon bataryalarında görülen bozulma belirtileri nelerdir? daha yakından bakalım.

  • Batarya dolu olmasına karşın telefonun açılmaması bir sorun oluğu anlamına gelir.
  • Ayrıca genel olarak yeterli gelen şarjın bir zaman sonra yetmemesi ve beklenmedik anlarda şarjın bitmesi yine bataryanın bozulma belirtilerinden biri olarak karşımıza çıkar.
  • Telefonda şarjın hızlı bir şekilde düşüş göstermesi de yine batarya sorunlarını akla getirir. Genel olarak ideal bir şarj seviyesinde olan telefon birden ciddi oranda yüzde 7 – 10’lara kadar düşer.
  • Ayrıca telefonun şarjdayken çok fazla ısınması da yine bataryanın bozulma belirtilerinden biridir.
  • Telefonlarda şarjın aniden bitmesi ve telefonun kapanması da bir batarya sorunu olarak ön plana çıkar.
  • Bataryanın herhangi bir nedenle şişmesi ya da ısınması da yine batarya belirtileri arasında yer alır.

Bozuk Batarya Sorunu Garantiye Girer Mi?

Telefon bataryalarında oluşan sorunların garanti kapsamında değerlendirilmeleri için öncelikle kullanıcı hatası olup olmadığına dikkat edilir. Çünkü akıllı telefon batarya sorunlarında kullanıcı hatası olması garanti hizmetinden yararlanılmamasına neden olur. Ayrıca arıza tamiri ve onarımında kullanıcılardan ücret alınır. Tabi bunun tam tersi durumlarda ise garanti hizmetleri devreye girer ve bunun yanında tamir için ücret talep edilmez. Bir telefonun garanti süresi devam ediyorsa ve kullanıcı hatası yoksa garanti hizmetlerinden faydalanması her zaman için mümkündür. Bu nedenle telefonlarda ortaya çıkan arızalarda kullanıcı hatası olup olmadığı oldukça önemli bir konudur.

Bozuk Batarya Sorunu İçin En Doğru Adres

Telefonlarda yaşanan tamir ve onarımlarda hızlı ve güvenilir çözümler arıyorsanız, sizleri de firmamıza bekliyoruz. Alanında uzman personel kadrosu ve son sistem ekipman ve donanımları ile profesyonel hizmetler sunan firmamız, batarya değişimi ya da arızası konusunda sizlere yardımcı olur. Ayrıca firmamızda parça ve işçilik garantili hizmetler verilir. Siz de telefonlarınızın bataryalarında yaşadığınız sorunlar için bizi tercih edebilir ve kaliteli bir hizmetin nasıl olduğunu daha yakından görebilirsiniz. Sektör genelinde en uygun fiyat aralıkları ile tamir ve onarım hizmeti sunan firmamıza sizleri de bekliyoruz. Siz de firmamıza gelerek batarya değişimi yaptırabilir ve telefonlarınızda ortaya çıkan diğer sorunlar için de bizimle çözüme ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve titiz bir işçilik ile karşı karşıya kalmak için siz de hemen firmamıza gelin.

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Efe
Efe
1 yıl önce

Telefonumun markası huawei Samsung bir telefona taksam bataryada bozulma olma ihtimali varmıdır?