Batarya Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? sorusu için geniş kapsamlı cevaplar bulabileceğiniz yazımızda sizler de yaşadığınız batarya sorunlarının üstesinden gelebilirsiniz. Akıllı telefonların en çok karşılaştığı sorunlardan biri olan şarj problemleri, gün içerisinde kullanıcılara çeşitli sorunlar yaşatır. Aniden biten ya da ya da kapanan telefonlar, kullanıcıların gerek gündelik işlerini yapmalarına gerekse de iletişim kurmalarına engel olur. Böyle durumlar karşısında yapılması gereken ise çoğu zaman için batarya değişimi olmaktadır. Ancak batarya değişimleri, kullanıcıların akıllarında çeşitli soru işaretlerinin yer etmesine neden olur. Bunlardan biri de batarya değişince telefon sıfırlanır mı? sorusu olmaktadır. Ancak bu konuda merak edilecek bir durum yoktur. Çünkü batarya değişimi yapılan telefonların içerikleri silinmez ve hiçbir şekilde zarar görmez. Bu yüzden batarya değişiminde hiçbir sakınca olmadığını bilmekte fayda vardır.

Batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? siz de merak ediyorsanız, karşılaştığınız batarya sorunlarında sizlere hızlı ve güvenilir hizmetler sunan firmamıza gelebilirsiniz. Son zamanlarda birçok akılı telefon kullanıcısı batarya sorunları ile karşılaşmakta ve bu sorun karşısında tam olarak ne yapması gerektiğini bilmemektedir. Bu durumda ortaya çıkan soru ise bozulan batarya nasıl düzelir? Olarak ön plana çıkmaktadır. Bozulan bataryaların genelde değişimleri yapılır, ancak tamir mümkün olduğu durumlarda öncelikle buna bakılır. Eğer batarya tamir edilemiyorsa sırada batarya değişimi vardır. Genel olarak bakıldığında akıllı telefonlarda batarya değişimi etkili ve kalıcı çözümler arasında yer alır. Bu nedenle genelde yaşanan şarj sorunları karşısında batarya değişimi yapıldığını söylemek mümkündür.

Batarya Ömrünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Akıllı telefonlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak batarya sorunları yaşanır ve bunların gündelik hayatta kullanıcıların birtakım sorunlar ile baş başa kalmasını sağlar. Bu yüzden şarj sorunu yaşanan telefonların öncelikle bataryalarından şüphe edilir. Batarya değişimi sırasında ise kullanıcıların tedirgin olduğu bazı durumlar vardır. Bunların en başında ise batarya değişince içindekiler silinir mi? sorusu gelir. Ancak bilinen aksine bataryası değişen telefonlarda hiçbir zaman veriler silinmez. Telefon içinde yer alan tüm fotoğraf, video, telefon rehberi, oyunlar ve uygulamalar aynen olduğu gibi kalır. Yani batarya değişimlerinin telefon verileri açısından hiçbir sakıncası yoktur. Peki, akıllı telefonlarda batarya ömrünün bittiği nasıl anlaşılır? daha yakından bakalım.

  • Eğer akıllı telefonunuzda gün içerisinde bir anda şarj seviyesi düşüyorsa ve telefonu çok fazla kullanmadığınız halde bunu yaşıyorsanız, batarya ömrü bitmiş olabilir.
  • Ayrıca telefon şarjının seviyesi yüksek olduğu halde birden biterek telefon kapanıyorsa aynı şekilde bataryada bir sorun var demektir.
  • Bunların yanı sıra akıllı telefonunuz normal sürede şarj olmuyorsa ve bir türlü şarj olma tamamlanmıyorsa bataryanın problem yaşadığı söylenebilir.
  • Akıllı telefonlarda batarya sorunlarının ortaya çıkmasına neden olan bir başka durum ise batarya şişmesidir. Bazen telefon kasalarının eğilmesi ya da deforme olması bataryanın şiştiğini gösterebilir.
  • Diğer yandan telefonlar sadece şarj olduğu sırada açık kalabiliyorsa ya da şarjdan çıkarıldığında hemen kapanıyorsa ortaya çıkan bu durum batarya ömrünün sonuna gelindiği anlamını taşıyabilir.

Batarya Ömrü Nasıl Kontrol Edilir?

Bazı telefonların batarya ömrü direkt olarak yazılım üzerinden kontrol edilir. Bu telefon modelleri arasında iPhone telefonlar yer alır. Ayrıca üçüncü parti uygulamalar ile batarya seviyesini kontrol etmek ve sağlık durumu hakkında bilgi almak mümkündür. Bunun için programların telefona kurulması ve ilgili yönergelerin izlenmesinin ardından bataryanın sağlık durumunun kontrol edilmesi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşir. Bu yazılımlar sizlere batarya ömrünün bitip bitmediği konusunda yardımcı olabilir.

Batarya Değişiminde Hızlı ve Profesyonel Çözümler

Siz müşterileri için alanında uzman ve deneyimli personel kadrosu ile hizmet veren firmamız, akıllı telefonlarınızda yaşadığınız çeşitli batarya sorunları için hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Firmamız, her zaman önce müşteri memnuniyeti işe hareket eder ve çalışmalarını buna göre yapar. Parça ve işçilik garantili hizmetlerin sunulduğu firmamızda siz de her zaman kendinizi güvence altında hissedebilirsiniz. Aldığınız hizmet sonrasında benzer sorunlar yaşamanız halinde ücretsiz destek almak için hemen siz de bizimle iletişime geçin ve uygun fiyat aralıkları ile profesyonel çözümlerimizden yararlanın. Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere en kısa sürede yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

4 7 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
İsimsiz
İsimsiz
3 yıl önce

Telefonum şarj olmuyor batarya 5 senelik bataryam bitmiş olabilirmi

Ceren
Ceren
2 yıl önce
Reply to  İsimsiz

Soket yada bataryadandir telefonu değiştirmeyi düşünmüyorsaniz ikisinide değiştirmede fayda var

Defne
Defne
2 yıl önce

iPhone 11 Bataryam 5 aylık yeni bataryası hemen bitmimş hemen yanınıza geleceğim :((((((

Last edited 2 yıl önce by Defne
altan
altan
2 yıl önce

mrb tlf şarjı %18 de bir uygulamaya girdim birden kapanıyor yazısı çıktı ve kapandı sonrasında şarja taktım şarj ışıgı yaşil oldu yani %90 üstü ve açmaya çalıştım ama telefon acılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor ekran kilit tuşuna peşpeşe tıkladıgımda titreşim oluyor sorunum batarya olabilirmi??