Ekran Değişimi ve Ön Cam Değişimi Hakkında Bilmedikleriniz ?

Cep telefonu kullanıcılarının en büyük şikayetlerden bir tanesi de ekran kırılması ve bununla beraber ekran değişimi ön cam değişimi . Olası bir ekran kırılması sonucu gün içinde kırık bir cep telefonu kullanıcısı olması ihtimali neredeyse yok.

Ekran değişimi yerine ön cam değişimi yapmalı mıyım?

Böyle durumlarda bir çoğumuzun ilk baktığı ve dikkat ettiği, ilk önce ön cam kısmında çatlak var mı yok mu? Eğer ki çatlak yoksa bu biraz rahatlamamıza neden olsa da, telefonun herhangi bir tuşuna basıp görüntünün olup olmadığını korku ile bekleriz.

Ön Cam Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Ön cam değişimi bir çok cep telefonu kullanıcısı tarafından tercih edilse de bunun olması için telefonunuzun iç ekranında herhangi bir kırık olmaması ile birlikte, ekran dokunmatiğinin de çalıştığına emin olmak lazım

iPhone ekran değişimi öncesi bir çok kullanıcı ilk önce iPhone ön cam değişimi seçeneğini kullanmak ister. Yalnız iPhone ön cam değişimi yapıldığı zaman, ekran yüksek ısıya maruz bırakılır. Ekran yeterli ısıya ulaşınca, ekran ve ön cam birbirinden ayrılmak için sıvı bir madde yardımıyla beraber ince misine ipi gibi bir ip ile ekran ve dokunmatik birinden ayrılır.

Ekran Ön Cam Değişimi

iPhone ön cam değişimi, telefonumda başka bir sorun çıkarır mı?

Ekranın üzerinde kalan yapışkanlar, kimyasal bir madde ile temizlenir. Yeni cam akışkan bir yapışkanla yapıştırılır. Yüksek ısı ile presse koyulup çıkartıldıktan sonra piyasa yüzde yüz orijinal iPhone ekranı diye sunulur.

Samsung ön cam değişimi, iPhone ön cam değişimi işleminden biraz daha zordur. Nedeni ise Samsung ekranları daha ince ve kırılgandır. Kadıköy Cep Dünyası firma olarak kesinlikle ne iPhone ön cam değişimi, ne de Samsung ön cam değişimi yapılmamaktadır.

Samsung ön cam değişimi ve sonrası

Nedeni ise, cam değişimi sırasında kullanılan yüksek ısı ve kimyasal maddeler iç ekran da sarı lekeler ve beyaz noktalar oluşturup daha sonra da dokunmatik hassasiyetinin bozulmasına sebebiyet verir.

Bunun için ekran değişimi veya ön cam değişimi yapmadan önce sayfamıza girip fiyat ve ürünleri incelemenizi isteriz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments