Samsung Ekranları Neden pahalı
Yazan:admin / BlogBlog / 0 Yorum

Ekran Değişimi Van Aydın Tekirdağ

İphone ekran değişimi Van; İphone marka akıllı cep telefonu cihazlarında sık rastlanan ekran sorunlarından birisi kullanıcılardan gelen “Dokunmatik çalışmıyor.” şikayetidir. Zaman içerisinde dokunmatik kalibrasyonunun bozulması ve işlevini doğru bir şekilde yerine getirememesi aynı zamanda cihazınızın dokunmatiğinin tamamını ya da bir kısmını kullanmanıza engel olacaktır. Hatta bazen siz basmadığınız halde dokunmatiğiniz kendi kendine de çalışmaya başlayabilir. Elbette ki bu ekran sorunun altında yatan nedenler ve onarım yöntemleri vardır.

Ekran Değişimi Servisi Van

İphone cep telefonunuzun dokunmatik ayarları bozulduysa, hiç kullanamıyorsanız bu sorunun birinci nedeni ana ekran kartı olabilir. Ana ekran kartı, ekrana cihaz içerisinde meydana gelen işlemleri kodlayarak sizin görebileceğiniz şekilde ekrana yansıtan donanımdır. Dolayısıyla da ana ekran kartı donanımsal bir sorun meydana getirdiği takdirde dokunmatik kalibrasyonunu bozarken aynı zamanda görüntü oluşumunu da engelleyebilir. Ekran Değişimi Van Aydın Tekirdağ

Genellikle iphone dokunmatik ekran çalışmama sorunu ana ekran kartının bozulmasıdır. Yani donanımsal bir arızadan meydana gelen bir ekran sorunudur. Bu gibi durumlarda cihaza sizin müdahale etmeniz doğru değildir. Eğer cihazınız garanti kapsamında ise iphone yetkili servisinden randevu alabilirsiniz. Böylece cihazınızın garanti süresi devam eder. Ancak dilerseniz firmamızı tercih ederek gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Tıpkı iphone yetkili servisi gibi güvencesi ile ekran dokunmatiğinizin onarımını sağlayabilirsiniz. Eğer ekranınız üzerine sıvı döküldüyse ve ekran içerisine sıvı teması olduysa bu gibi durumlar da ana ekran kartına zarar verir. Dokunmatik kalibrasyonunun bozulmasına ortam hazırlamaktadır.

Ekran Değişimi ve Telefon Tamiri Aydın

İphone ekran değişini Aydın; İphone kullanan bir cep telefonu kullanıcısıysanız bilirsiniz ki her sıfır iphone cihazın iki yıl garanti süresi vardır. Şayet kendiniz kasko yaptırmamış iseniz iki yıl sonra cihazınızın garanti süreci sona erecektir. Bu iki yıl içerisinde belli başlı durumlarda cihazınızı iphone yetkili servisi tarafından ücretsiz tamir ettirebilirsiniz. Ancak her sorun garanti kapsamına giren sorunlar arasında yer almamaktadır. Bu sorunlardan birisi de kullanıcıların çok sorduğu “İphone ekran değişimini garanti kapsar mı?” ekran değişimi sorusudur.

İphone garanti kapsamı içerisine ekran değişimi işlemleri kesinlikle girmemektedir. Sıvı teması, ekran çizilmesi, ekran kırılması, ekran ezilmesi gibi tüm ekran sorunları ekran değişimini gerektiren donanım sorunlarıdır. Ancak bu ekran değişimleri garanti kapsamında değildir. Ekranın kırılması, çizilmesi, ezilmesi ya da sıvı teması gibi tüm ekran sorunlarından kaynaklanan ekran değişimi aynı zamanda kullanıcı kaynaklı işlemlerdir. Bu nedenle de ekran değişiminizi iphone ücretsiz yapmaz ya da size yeni bir cihaz temin etmez.

İphone cihazınızın garanti süresi devam ederken ekran sorunuyla karşılaştıysanız ve ekranınız değiştirmeniz gerekiyor ise ve cihazınızı iphone yetkili servisine götürebilirsiniz. Ekran değişiminiz iphone servisinde gerçekleştirildiği takdirde cihazınızın garanti süresi kaldığı yerden devam edecektir. Ancak uygun randevu bulamadıysanız ya da özel servislerde ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız firmamız, orijinal ve garantili iphone ekran değişimi hizmetlerini sizlere müşteri memnuniyeti garantisiyle sunmaktadır. Ekran Değişimi Van Aydın Tekirdağ

Garantili akıllı telefon ekran değişimiiPhone Ekran Değişimi ve Cep Telefoncu Tekirdağ

İphone ekran değişimi Tekirdağ; İphone kullanıcıların bir çoğu zaman zaman ne yazık ki “İphone telefonumun ekran rengi bozuldu” şikayetine çözüm aramaktadır. İphone cep telefonu cihazlarında meydana gelen renk sorunu, tek bir onarım yöntemi olan ekran sorunudur. Bununla birlikte zaman kaybetmeden müdahale edilmeyen ekran rengi solması, bir zaman sonra daha da ilerleyerek cihazınızın ekranını tamamen kullanılamaz hale getirecektir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki; iphone cep telefonunuzun ekran rengi solmaya başlamış ise donanımsal bir sorun vardır. Yani sorun; ana ekran kartından kaynaklanıyordur. Tabi ki küçük bir ihtimal de olsa bu sorunun altında bir yazılım sorunu da yatıyor olabilir.

Bazen cihaz içerisindeki uygulamalar ekran renkleri üzerinde değişiklik yapabilir. Bu durumlar da ana ekran renginin solmasına neden oluyor. Eğer sorun böyle bir durum ise cihazınızı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde yazılım sorunu ortadan kalkacaktır ve herhangi bir onarım işlemine gerek kalmayacaktır. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizi yedeklemeniz gerekecektir. Aksi takdirde fabrika ayarlarına döndüğünüzde cihazdaki verileriniz de silinecektir.

Ekran renk solması donanımdan kaynaklı ise bu durumda pikselleri etkileyen ana ekran kartının değişmesi gerekmektedir. Büyük olasılıkla ana ekran kartı değiştiğinde ekranınızın renkleri de normale dönecektir. Firma olarak bizler sizlere tüm bu ekran sorunlarına yönelik garantili, her aşamadan sizleri haberdar ederek ücretsiz kargo ile iphone ekran değişimi hizmeti sunmaktayız.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments