Yazan:admin / BlogBlog / 1 Yorum

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı telefon kullanıyorsanız, her an cep telefonu ekranında titreme sorunu ya da kararma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu sorun, genel olarak bakıldığında kullanıcıları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Hatta yaşanan sorunla ilgili internet sitelerimde ya da birtakım forumlarda j7 ekran titremesi neden olur şeklinde kullanıcıların serzenişte bulunduğunu ve meydana gelen sorun için çözüm aradıklarını görebilirsiniz. Ekranda titreme sorunu hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir ve çözüm yolları da sorunun nedenlerine göre üretilir.

Cep Telefonu ekranında titreme sorunu ve çözümü

Akıllı telefonlarda ekranda titreme sorunu kullanıcılar için akıllı telefonlarda istenmedik problemlerin başında gelir. Çünkü yaşanan bu sorun daha ciddi problemlerin habercisi olma ihtimali taşır. Bu nedenle böyle bir problem yaşandığı anda en kısa sürede çözüm yollarına başvurulmalı ve mevcut sorun bir an önce ortadan kaldırılmalıdır. Bunun yanında sorunun kaynağına inmek ve ekranda neden titreme olduğunu öğrenmek de çözüm konusunda atılacak ilk adımlardan biridir. Bu yüzden öncelikle ekranda titreme oluşumlarının nedenlerine ve daha sonra ise çözüm yollarına değinelim.

Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Akıllı telefonlarda ekran titremesi sorunu birtakım nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Ancak meydana gelen sorun yazlımsal olduğu durumlarda çeşitli uygulamalar ile çözüm elde etmek ve telefon ekranını eski haline getirmek mümkündür. Peki, akıllı telefonlar ekran titremesi ya da kararma gibi durumlar neden oluşur? sırasıyla bakalım.

 • Akıllı telefonların otomatik aydınlatma özelliği ile birlikte kullanılması ekran titremesine neden olabilir.
 • Telefonda yer alan kamera ya da fotoğraf uygulamasının yanı sıra sonradan kurulan 3. Parti uygulamalar ekran titremesini yaratabilir.
 • Pil kaynaklı sorunlar karşısında ekranda titreme meydana geldiği durumlarda görülebilir.
 • Yine akıllı telefonun kendi, işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun da yine ekranda titreme oluşturur.
 • Akıllı telefonların güç tasarrufu modunda kullanılması da ekranda titreme problemleri ortaya çıkarabilir.
 • Telefon ekranının herhangi bir nedenle darbe alması da ekranda kararma ya da titreme problemlerinin oluşmasında etkili olabilir.

Eğer siz de akıllı  cep telefonu ekranında titreme sorunu gibi bu tür sorunlar yaşıyorsanız, meydana gelen bu sorunun nedenleri yukarıdakilerden herhangi biri olabilir. Eğer siz de telefon ekran titremesi ve kararması gibi problemler ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, daha fazla zaman  kaybetmeden hemen öncelikle yaşanan sorunun nedenini öğrenmeye çalışın ve bunun ardından çözüm yolları aramaya girişin. Sizler için biz de böyle yapacak ve nedenlerine göz attığımız sorun hakkında şimdi de çözüm yollarına bakacağız.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Problemi İçin Çözüm Yolları Nelerdir?

Ekran titreme problemlerine çözüm getirmek için öncelikle sorunun daha çok yazılımsal olması tercih edilir. Çünkü donanım kaynaklı problemlerde kullanıcıların çoğu zaman yapması gereken bir şey kalmaz ve ekran değişimi yapılması gerekir. Ancak bunun dışında gerçekleşen bir nedenden dolayı ekranda titreme meydana geliyor ise çeşitli yollar ile özüme ulaşmak mümkün olabilir. O halde telefon ekran titreme sorunu çözümü için neler yapılabilir? daha yakından bakalım.

 1. İlk olarak eğer akıllı telefon otomatik aydınlatma özelliği ile kullanılıyorsa bu özelliğin dışında bir kullanıma geçilmeli.
 2. Daha sonra ise telefona sonradan kurulan bir uygulama sonrasında bu sorun yaşandıysa bu uygulama kaldırılmalıdır.
 3. Pil (batarya) kaynaklı bir problem varsa öncelikle telefonun şarkı tamamen bitirilmeli ve daha sonra kapalı konumda tam dolum sağlanana kadar şarj edilmeli ve bunun ardından açılarak test edilmelidir.
 4. Eğer telefonda yer alan işletim sisteminden kaynaklı bir sorun varsa fabrika ayarlarına geri döndürme seçeneği denenebilir.
 5. Akıllı telefon güç tasarrufu modunda ise normal moda alınarak kullanmak sorunu çözebilir.
 6. Bunların yanı sıra eğer ekran darbe nedeniyle titreme gibi durumlar ön plana çıkardıysa sorunun donanım kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür.

Telefon ekranlarında titreme gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda sorun donanım kaynaklı ise bu konuda firmamızın sizlere yardımcı olacağını bilmenizi isteriz. Firmamız konusunda uzman personelleri ve kaliteli işçiliği ile donanım kaynaklı ekran problemlerinizde her zaman için yanınızdadır. Siz de ekran titremesi neden olur? ve çözümleri için hemen firmamıza gelin ve sizlere en uygun çözümleri sunalım.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Halil sozsoyler
Halil sozsoyler
4 yıl önce

Merhaba benim kuladgin telefonda ilk başta ekran titremesi daha sonrada ekranda mürekkep akması oldu bunu size gönderdiğim takdir ekran değişimi mi yapılacak yoksa kendi ekranın tamir mi edilecek şimdiden tşkler