Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 0 Yorum

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapmalıyım ?

iPhone Kapandı Açılmıyor Sorunu iPhone modellerinin bazıların karşılaşılan bu sorun özellikle iPhone 6’da sıkça karşılaştığımız sorunlar arasında yer alan iphone Telefon şarj halindeyken bir anda neden kapanır ve tekrar açılmak istendiğinde maalesef açılmaz. Tabii ki bu durumun çeşitli nedenleri vardır.

Bunların başında ise yan sanayi şarj cihazları ile iPhone’un şarj edilmesidir. Yan sanayi şarj aletleri ile telefonlarını şarj eden kullanıcıların iPhone 6 şarj halindeyken kapandı açılmıyor şeklinde şikâyetlerini pek çok farklı mecrada sıkça görmek mümkündür. Şarj aleti dışında cihazın kısa devre yapması, sıvı temas alması gibi durumlarda da kapanıp açılmama sorunu ile karşılaşmanız muhtemeldir.

iPhone Şarj Alırken Kapanma Sorunu Ve Çözümü

iPhone şarj halindeyken kapandı açılmıyor ve bu durumda ne yapılması gerekir ya da böyle bir durumla karşılaştığınızda nasıl bir çözüm yolu denemelisiniz? Bu yazımızda bunlara bakacak ve sizlere çeşitli çözüm yolları sunmaya çalışacağız. Ancak sunmuş olduğumuz çözüm yollarına rağmen hala iPhone telefonunuz açılmıyorsa bu konuda profesyonel bir destek almanız gerektiğini en başından belirtmiş olalım.

Ekran Değişimi Sancaktepe

iPhone Şarj Halindeyken Kapandı Açılmıyor Nasıl Çözülür?

iPhone telefonunuz şarj halindeyken bir anda kapandı ve tekrar açılmıyor. Böyle bir durumda ne yapabilir ve hangi çözüm yollarını üretebilirsiniz? gelin şimdi bunlara daha yakından göz atalım.

iPhone Tamiri Güncel Fiyatı Bilgisi İçin Tıklayın

  • Öncelikle telefonunuzu USB girişi ile bilgisayar üzerinde iTunes’a bağlamanız bir çözüm yolu olabilir. Burada yapmanız gereken önce bilgisayarınızda iTunes uygulamasını açın ve daha sonra USB kabloyu bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonra ise telefonunuzda parmağınızı Home tuşuna basılı tutarken USB kabloyu iPhone telefonunuza bağlayın.
  • Orijinal bir iPhone şarj aleti ile telefonunuzu şarj edin. Uzun bir süre bu şekilde kalmasını sağlayın, kısa bir süre sonra telefonunuz kendine gelecektir.
  • Telefonunuza reset atmayı deneyin. Her iPhone modelinde farklı tuş kombinasyonları ile atılan reset genelde On/Off tuşu basılı haldeyken aynı anda Home tuşuna basışı tutulara atılır. Bir süre her iki tuşa basılı şekilde beklenmesi gerekir.

iPhone Yere Düştükten Sonra Açılmadı

Siz de iPhone Yere Düştükten Sonra Açılmadı diyorsanız, bu yöntemleri deneyebilir ve kendi imkanlarınız ile çözüm üretebilirsiniz. iPhone cihazınınız daha önce bir yerde tamir gördüyse daha önce tamir ettirdiğiniz yerin pil kapaklarını takmayı unutmuş olabilirler. Pil kapaklarının olmaması düşme esnasında batarya soketinin yerinden çıkmasına sebep olmuş olabilir. Bu yüzden ilk olarak yapmanız gereken cihazınızı bir teknik serviste göz önünde yanınızda açtırıp soketin yerinden çıkıp çıkmadığını öğrenmektir. Burada göz önünde yaptırmak çok önemlidir. Çünkü göz önünde yapılmayan işlemlerde maalesef bazı meslektaşlarımız batarya yerinden çıkmış buyrun bir borcunuz demek yerine bataryanın, şarj soketinin, anakartın değişmesi gerektiğini söylemektedir. Sorun sadece bataryadan değil ekrandan da kaynaklanmaktadır. iPhone Ekran Değişimi ile de bazen sorununuz çözüme kavuşabilir. Özellikle power yani güç tuşuna bastığınızda cihazda ses var ama görüntü yok durumunu yaşıyorsanız büyük ihtimalle ekranınızın değişmesi yeterli olacaktır.

 

 

 

 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments