Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 1 Yorum

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Telefonumun kulaklığından ses az geliyor çözümü konusunda ne yağacağınızı bilmiyorsanız, size yaşadığınız ses problemi konusunda yardımcı olabilir ve kulaklıktan sesin neden az geldiğini öğrenerek birtakım çözüm yolları denemenizi sağlayabiliriz. Telefon kulaklıktan az ses gelmesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu yüzden öncelikle yaşanan sorunun nedenlerini bilmek ve bunun ardından yapılması gerekenler konusunda çözüm üretmek gerekir. Son zamanlarda kulaklıkların yüksek oranda kullanıldığı düşünüldüğünde ortaya çıkan bu problem ciddi sıkıntılara meydana gelmesine neden olur. Bu nedenle sorunun düzelmesi kullanıcı açısından büyük önem taşır.

Telefondan Ses Az Geliyor

Telefonumun kulaklığından ses az geliyor çözümü için ilk olarak tercih edilmesi gereken çözüm yöntemi kulaklık jackının girişe tam olarak oturup oturmadığının kontrol edilmesidir. Çünkü girişin yuvaya olması gereken şekilde oturmaması sesin az gelmesi ne ve hatta temassızlık yaparak sesin gidip gelmesine dahi neden olabilir. Bu yüzden kulaklığın telefona takıldığı anda girişin yuvaya oturduğundan emin olunması gerekir. Kulaklıktan yeteri kadar ses gelmemesi durumunda en çok karşılaşılan problemlerden biri budur. Böyle bir durumda ses bazen çok az gelebilir ya da sesin hiç gelmediği durumlar da olabilir.

Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Günümüzde kulaklıklar akıllı telefonun da hayatımıza girmesi ile önemlidir konumda yer almaya başlamıştır. Çünkü akıllı telefon kullanıcıları artık müziklerini farklı cihazlar ile kendi telefonlarından dinlemekte bunun yanında videolar da yine akıllı telefondan izlenmektedir. Özellikle insanların yoğun olduğu ortamlarda çevreyi rahatsız etmek istemeyen pek çok kullanıcı telefonlarının kulaklığını kullanmakta ve çağrılarını dahi kulaklık ile gerçekleştirmektedir. Bunların yanı sıra kulaklıktan az ses gelmesi iphone kullanıcılarının da son zamanlardaki ciddi problemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklıktan sesin az gelmeye başlaması ya da bir anda gitmesi can sıkıcı durumların ortaya çıkması neden olmaktadır. Şimdi telefon kulaklığından neden az ses gelir? Ve bu sorun karşısında yapılması gerekenler nelerdir?

Detaylı bir şekilde inceleyelim.

  • Eğer telefon kulaklığınızdan ses az geliyorsa bunun öncelikli nedenlerinden biri yan sanayi bir kulaklık kullanmanız olabilir. Bu nedenle öncelikle kulaklığınızı değiştirmeli ve bunun ardından tekrar sesi kontrol etmelisiniz. Ancak kullandığınız telefonun orijinal kulaklığını edinmenizde fayda vardır. Çünkü yan sanayi kulaklıklar çoğu zaman ses kalitesinde ve seviyesinde sorun meydana getirir. Bu nedenle orijinal kulaklık kullanmaya özen göstermek gerekir.
  • Bunun yanında kulaklık da bozuk olabilir. Bu yüzden öncelikle yapılması gereken bozuk olduğu düşünülen kulaklığın başka bir telefonda denenmesidir. Eğer kulaklık başka bir telefonda da aynı sorunu yaşatıyorsa buradan kulaklığın bozuk olduğu anlaşılabilir.
  • Güncel rom yüklemesi yapılarak da ses problemini gidermek mümkündür. Bazen eski rom yazılımları kulaklıktan sesin az gelmesine ya da hiç gelmemesine neden olur. Bu yüzden rom yazılımını güncellemekte fayda vardır.
  • Kulaklık girişinin telefondaki yuvaya tam olarak oturmaması yine kulaklıktan az ses gelmesine ve bunun yanında temassızlık oluşturması sonucu sesin gelip gitmesine de neden olabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken girişin yuvaya oturup oturmadığının kontrol edilmesi olmaktadır.
  • Telefondaki kulaklık girişinde sorun olması da yine ses problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle girişin çalıştığından emin olunması gerekir. Öncelikle kulaklık başka bir telefonda denenir ve kulaklığın çalışmasında bir sorun yoksa girişte bir problem olduğu düşünülebilir. Donanım kaynaklı sorunlarda yapılması gereken ise profesyonel bir destek almaktır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz çözüm yöntemleri ile kulaklıktan çıkan sesi artıramıyorsanız, donanım kaynaklı bir problem var demektir. Eğer siz de kulaklıktan daha fazla ses çıkarma konusunda yapılması gereken her şeyi denediyseniz ve bir türlü başarılı olamadıysanız, kulaklık girişini değiştirmeniz ve bunun ardından çözüme ulaşmanız mümkün olabilir. Böyle bir durumda ise ilk olarak profesyonel bir destek alarak parça değişimi yaptırmaktır.

 Kulaklıktan Ses Gelmiyor Sorunu İçin Kesin Çözüm

Telefon arızalarının giderilmesinde sektörde önemli bir konumda yer alan firmamız, siz müşterilerine kulaklıktan daha fazla ses çıkarmak için gerekli tecrübe ve donanım sahiptir. Bu nedenle siz de yaşadığınız sorunlarda hemen firmamıza gelebilir ve bizimle yaşadığınız ses problemlerinden en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin ve sizlere konusunda uzman personellerimiz ile yardımcı olalım.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
1.4 11 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emirhan-Azer Bülbül Hayranı
Emirhan-Azer Bülbül Hayranı
5 ay önce

kesin çözüm iğneyi alıp kulaklığın içini temizleyin küçücük toz bile sesi kısar dostlarım