Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / / 0 Yorum

Telefon Garantiden Kaç Günde Gelir

Günümüzde akıllı cep telefon kullanım oranı oldukça yüksektir. Alacağınız cep telefonunun mutlaka garantili olmasına özen gösterin. Bu sayede uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Cep telefonları sayesinde istediğiniz bilgiye hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Cep telefonları belirli bir dönem sonunda arızalanabilir. Bu arızalar kullanıcı kaynaklı olduğu gibi telefonun kendinden kaynaklı olabilir. Bu durumda cep telefonuz için mutlaka garantisi var ise yetkili servisten hizmet almaya özen gösterin. Sağlıklı bir sonuç almak için bu ideal bir seçim olacaktır. Garantiye verilen cep telefonun tamir süresi de arızası ve yedek parça temini ile alakalı olarak değişkenlik gösterir. Telefon garantiden kaç günde gelir sorusuna da cevap verilmiş olacaktır.

Cep Telefon Arızaları

Cep telefon arızaları birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Bu arızalar arasında en çok karşılaşılanı ise şarj problemidir. Şarj sorun size cep telefonunu kullandırmada zorluk yaşatacaktır. Bunun için alanında uzman bir kurumdan destek alınması gerekir. Cep telefonu tamiri uzmanlık isteyen bir konudur. Gerekli teknik detaylara sahip olunarak işlem yapılması gerekir. Bu sayede onarım işlemi daha kaliteli bir şekilde olacaktır. Cep telefonu arızalarında ana kartın yanması ve hasar görmesi yer alır. Bu işlem titizlik isteyen bir tamir gerektirir. Bunun için uzmandan destek almanız sağlıklı bir çözüme ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Telefon garantiden kaç günde gelir arıza çeşidine göre bu süreç uzayabilir ve kısalabilir.

Garantiye Verilen Cep Telefonun Tamir Süresi

Cep telefonunuz da arıza meydana geldiğinde garantili ise yetkili servise göndermeniz kısa sürede sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Cep telefonlarının kanuni olarak tamir süresi bulunur. Bu süre içerisinde ilgili firma tamiri yapıp size teslim etmesi gerekir. Eğer onarım işlemi yapılamıyor ise firma size yeni cep telefonu verecektir. Bunu istemeniz de kanuni bir hak olarak karşınıza çıkar. Eğer cep telefonundan kaynaklı bir arıza ise değiştirmekle yükümlü olacaktır. Bu sayede kanuni hakkınızı arayabilir ve sonuç alabilirsiniz. Telefon garantiden kaç günde gelir ortalama olarak arıza türüne göre en az 15 gün sürebilir. Cep telefonunu servise elden teslim edebileceğiniz gibi isterseniz kargo ile de gönderim sağlayabilirsiniz. Kargo ile adrese göndermeden önce servisi arayarak bir arıza kaydı oluşturmanızda en iyi verimi elde etmenize olana sağlayacaktır. Daha sonra firmadan elden teslim alabilir isterseniz de adresinize kargo ile gelmesini sağlayabilirsiniz. Cep telefonu elinize ulaştığında arızasının giderildiğini kontrol edin. Eğer arıza devam ederse ilgili firma ile görüşüp tekrar arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Garantiye Cep Telefonu Nasıl Gönderilir

Garantiye cep telefonu vermek isterseniz aktif olarak garantisinin devam etmesi gerekir. Eğer garanti süresi sona ermişse firma size bir ücret çıkaracaktır. Bunun bilincinde olarak cep telefonunuz garantiye vermeniz gerekir. Garanti 1 yıllık olarak sunulur. Cep telefonunuzu aldığınız gün garanti başlar. Daha sonra süre sonunda garanti sona erer. Garantinin yanında kasko teminatı yaptırmışsanız cep telefonunuz tamamen koruma altına alınır. Garantinin karşılamadığı bazı durumlar bulunur. Sıvı almış ise cep telefonunuz garanti kapsamı içerisinde yer almaz. Bundan dolayı su ile temasını önlemeniz gerekir. Garantiye cep telefonu göndermek istediğinizde ilgili arıza ile müşteri hizmetlerine ulaşmanız yeterli olacaktır. Kargo ile gönderim yapılıyor ise kesinlikle arıza kaydı istenir. Bu sayede cep telefonunuz kargo ile ulaştığında firma daha hızlı bir şekilde işlem yapar. Arıza kaydından sonra cep telefonunuz işleme alınır ve tamir süresi boyunca size bilgi verilir.

Cep Telefonu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonunuzu kaliteli bir şekilde kullanmak isterseniz ön camı koruyucu bir ürün almanız gerekir. Bu sayede düşme durumunda ekranı koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca kılıf da kullanabilirsiniz. Özel tasarımlı kılıflar bunun için ideal bir seçim olacaktır. Bu sayede cep telefonunuzu daha uzun süreli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Cep telefonları ile iletişim hızlı olduğundan dolayı sorunsuz bir kullanım için de mutlaka garantili olan ürünlere yönelmeye özen gösterin. Garanti kapsamı içerisinde cihazlarınızın onarımı yapılır. Kısa sürede onarım işlemi sonrası cihazınız size ister elden isterseniz de kargo ile gönderim sağlanır. Bu konuda da kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin.

  • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın
votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments