Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 1 Yorum

Samsung Ekranlarında Titreme Neden Olur?

Samsung telefonların özellikle bazı modellerinde zaman zaman ortaya çıkan problemlerden biri olan samsung ekran titremesi neden olur ekran titremesi, çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar ve yaşanan durum karşısında sorunun neden kaynaklandığı tespit edilerek çözüm yoluna gidilmesi gerekir. Çünkü ekranda meydana gelen titreme daha sonrada farklı bir sorunun oluşmasına neden olabilir.

Samsung ekran değişimi sonrası ekranda titreme sonrası

Ayrıca Samsung ekranlar üzerinde bir genelleme yapmak gerekirse sık sık karşılaşılan modellerden birinin Samsung J7 telefonlar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabi böyle bir durumda hemen akla gelen ise j7 ekran titremesi neden olur? sorusu olmaktadır. Şimdi meydana gelen bu sorunun nedenlerine daha yakından göz atalım.

Samsung ekranlarında titreme neden olur? sorumuza cevap vermek için öncelikle bir dizi deneme ve test yapmamız gerekir. Yazılım kaynaklı problemleri yapılacak olan testler ile çözmek mümkün olabilir. Ancak öncelikle sorunun neden kaynaklandığı konusunda bilgiler vermeye ve bu şekilde çözüm yoluna gitmeye çalışalım. Samsung telefonların ekranlarında titreme sorunları için gösterilebilecek çeşitli nedenlere detaylı bir şekilde göz atalım.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu Neden Kaynaklanır?

Samsung telefon kullanıyorsanız ve aniden ekranda titremeler meydana gelmeye başladı ise bunun birtakım nedenleri vardır. Bunlardan en bilindik olanı telefonun aldığı darbe sonucu donanım kaynaklı bir problem meydana gelmesidir. Donanım kaynaklı problemlerde genelde yapılması gereken ekran değişimi olarak gösterilir. Yani kullanıcıların yaşadıkları sorun donanım kaynaklı olduğu durumlarda kendi imkânları çözüm elde etmeleri pek de kolay olmaz. Ancak sorun yazılım kaynaklı olması halinde nedenin tam olarak anlaşılması ve buna göre çeşitli çözüm yolları denenmesi etkili sonuçlar doğurabilir. Şimdi, j7 ekran titremesi neden olur ya da diğer Samsung modellerinde yaşanan ekran problemlerinin nedenleri nelerdir? beraber inceleyelim.

cep telefonu ekranında titreme sorunu
 • Telefonda otomatik aydınlatma özelliğinin aktif olarak kullanılıyor olması
 • Telefona son zamanlarda kurulmuş olan herhangi bir uygulama
 • Batarya kaynaklı ekran titremeleri
 • Telefonun sisteminde oluşan bir sorun kaynaklı problemler
 • Telefonun güç tasarrufu modunun açık şekilde kullanılması
 • Ekranın herhangi bir nedenle darbe alması

Yukarıda listelemiş olduğumuz tüm etkenler ekranda titreme problemi meydana getirebilir. Yazılım kaynaklı bir ekran titreme problemini çözüme oluşturmak çoğu zaman için mümkündür. Ancak darbeye bağlı ya da farklı nedenler ile ortaya çıkan donanım kaynaklı sorunlar da maalesef ekran değişimi yapılması gerekir. Böyle bir durumda ekran değişimi dışında çözüm üretmek pek de mümkün olmaz.

Samsung Ekranlarında Titreme Sorunu Çözüm Yolları

Siz de Samsung model telefon kullanıyorsanız ve ekranda titreme problemleri yaşıyorsanız, öncelikle aşağıda sizlere sunacağımız çözüm yollarını denemeli ve sorunu bu şekilde çözmeye çalışmalısınız. İşte Telefon ekran titreme sorunu çözümü hakkında detaylı tavsiyeler ve çözüm yolları;

 • İlk olarak telefonun otomatik aydınlatma seçeneğini kapatın ve telefonu bu özellik açık olmadan kullanmaya başlayın.
 • Son zamanlarda telefona kurduğunuz uygulamaları kaldırarak ekranı test edin. Eğer kaldırdığınız bir uygulamanın ardından ekran titremesi sorunu çözüldüyse o uygulamayı tekrar kurmayın.
 • Batarya kaynaklı problemlerde telefonun şarjını tamamen bitirinceye kadar kullanın ve telefonu kapalı halde şarj edin. Bunun ardından telefonu açarak telefonu test edin.
 • İşletim sisteminde ortaya çıkan bazı sporunlar da yine ekranda titreme gibi problemlerin oluşmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ise genel olarak telefonu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm olabilmektedir.
 • Güç tasarrufunda kullanılan telefonlarda da ekranda titreme gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kullanılan telefon eğer güç tasarrufu modunda ise bir de bu modu deaktif ederek ekranı test etmek çözüm yöntemleri arasında karşımıza çıkar.

Ekran titremesi nasıl giderilir videomuzu izleyebilirsiniz

Samsung Ekranlarında Titreme Probleminin Çözümü İçin En Doğru Adres

Eğer siz de Samsung telefon kullanıyorsanız ve yaşadığınız ekran titremesi probleminin bir an önce önüne geçmek istiyorsanız, sizlere konusunda uzman personel kadrosu ve profesyonel çözümleri ile hizmet veren firmamıza gelebilir ve bizimle kısa süre içerisinde ekran sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken telefon ekran titremesi ve kararması gibi sorunlarda hemen firmamıza gelmek ve bunun ardından sizlere sunduğumuz birbirinden ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak kadar kolaydır. Ayrıca ekran problemlerinizde firmamızdan garanti kapsamında hizmet alır ve parça ve işçilik garantisi ile kendinizi güvence altında hissedebilirsiniz. Hızlı ve kaliteli çözümler için bizi tercih edin ve bunun ardından geri kalan ne varsa bize bırakın.

 • Binlerce mutlu müşteri yorumumuza göz atmak ve bize haritadan ulaşmak için Burayı Tıklayın

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Yusufcan
Yusufcan
7 ay önce

Bende de bu sorun vardı Telefonun herşeyini kapattım wifi etkin kalacak şekilde şarjı 0’a kadar getirdim sonra kapandı şarja taktım tam dolunca da çıkardım (bunu akşam yatmadan yapın boşuna beklemeyin) biraz bekledim 10 saniye falan sonra açtım şifreyi ve Pini girdim kullanmaya başladım 3-4 günde yaptım bunu düzeldi sizde yapın düzelmez ise batarya değiştirin (!!Eğer güç tasarruf modu açık ise ve ekran ışığı full ise bu sorun oluyor genellikle !!)