Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / / 0 Yorum

iPhone Uygulama İndirme Sorunu

iPhone uygulama indirme sorunu genelde yeterli hafızanın olmadığı ve bağlantı problemlerinin olduğu anlarda yaşanır. Ancak sadece bu sorunlar üzerinde takılı kalmamak ve diğer sorunların üzerine de gitmek önemlidir. Çünkü iPhone telefonlarda uygulama indirilememesi bazen farklı nedenlere bağlı olarak kendini gösterebilir. Ayrıca sorun sadece uygulama indirememekle sınırlı kalmaz. Bunun yanında güncelleme yapılamadığı durumlar da ön plana çıkar. Kullanıcıların bu konuda iphone uygulama güncelleme yapmıyor şeklinde şikayetlerde bulunduğunu söylemek mümkündür. iPhone modellerinde yaşanan böyle bir sorun karşısında ilk olarak ortaya çıkan problemin nedenleri araştırılması gerekir. Bu şekilde çözüm elde etmeye çalışmak her zaman için daha doğru olacaktır.

iPhone uygulama indirme sorunu pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle eski model iPhone’larda hafıza yetersiz geldiği için sık sık indirme sorunları ile karşı karşıya kalınır. Genel olarak iphone uygulama indiremiyorum şeklinde bir şikayet ile gelen kullanıcıların yetersiz hafıza nedeniyle bu sorunu yaşadıklarını söylemek yanlış olmaz. Böyle bir durumda yapılması gereken ise bir an önce hafızayı boşaltmak ve uygulama için yer açmaktır. Bunun için ise telefonda kullanılmayan ya da ihtiyaç duyulmayan uygulamaların silinmesi gerekir. Ayrıca yedekleme yapılarak telefondaki fotoğraf ve video gibi diğer içeriklerin de silinmesi uygun olur. iPhone telefonların hafızasında yer açmak için bunların yapılması çoğu zaman için yeterlidir.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarda uygulama indirirken bazen çeşitli sorunlar ile karşılaşılabilir. Telefona inmeyen ya da güncellenmeyen uygulama bir yerde sorun olduğu anlamına gelir. Öncelikle yapılması gereken ise çözüm aşamasına geçmeden nedenler üzerinde değerlendirme yapmak ve buna göre bir çözüm üretmektir. Örneğin bağlantı hatası yaşanıyorsa başka bir ağa bağlanmak sorunu çözebilir. Buna rağmen wifiden uygulama indiremiyorum diyorsanız, kendi mobil veriniz üzerinde bazı çözüm yolları denemeniz gerekebilir. Bunun için telefonu yeniden başlatabilir ve ağ ayarlarını sıfırlamanız çözü konusunda yardımcı olabilir. Şimdi, iPhone telefonların indirme sorunu yaşamasının nedenlerine ve çözümlerine daha yakından göz atalım.

  • iPhone modellerinde yaşanan bağlantı hatası uygulama indirmeyi engeller. Bu yüzden farklı ağlara bağlanmak ve internet ağını kontrol etmekte fayda vardır.
  • Eğer telefonda yeterli hafıza yoksa bir an önce gereksiz uygulama ya da içeriklerin silinmesi gerekir.
  • Uygulama iPhone için uyumlu olmayabilir ve bu yüzden inmeyebilir. Bunun için uyumlu uygulamanın bulunması ve indirilmesi şarttır.
  • Apple ID ile ilgili sorunlar da indirme ve güncelleme sorununu meydana getirir. Böyle bir duurmda Apple ID ve şifrenin kontrol edilmesi ve tekrar girilmesi gerekir.
  • Bunların yanı sıra uygulama bekleniyor şeklinde bir hata ile karşılaşıldığında iPhone yeniden başlatılmalıdır.
  • App Store sunucularında sorun yaşanması da yine indirme ve güncelleme konusunda çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olur.
  • Uygulama indirildikten sonra telefon uygulamadan sizi atıyorsa ya da hiçbir şekilde yanıt vermiyorsa indirme eksik yapılmış olabilir. Uygulamanın telefondan kaldırılarak tekrar indirilmesi gerekir.
  • Wi-Fi kaynaklı indirme ve güncelleme sorunları çok sık yaşanan durumlardan biridir. Böyle bir durumda yapılması gereken modemi kontrol etmek ve yeniden başlatarak tekrar bağlanmaktır. Yeniden bağlandıktan sonra uygulamayı indirmek için deneme yapılmalıdır.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu İçin Hafızada Yer Açın

Eğer iPhone telefonunuzda hafızanın yetersiz olması nedeniyle indirme ve güncelleme sorunları yaşıyorsanız, yapmanız gereken hafızada yer açmak kadar kolaydır. Öncelikle kullanılmaya  uygulamaları kaldırabilir ve bunun yanında video ve fotoğraflardan bazılarını silebilirsiniz. Bunların yanı sıra iPhone’un veri sıkıştırma özelliğini de kullanabilir ve bu sayede hafızanın genişlemesini sağlayabilirsiniz. Bunlardan her biri iPhone telefonun hafızasında yer açacaktır. Ancak fotoğraf ve videolarınızı silmek istemiyorsanız, iTunes üzerinden yedekleme yaparak silme işlemine geçebilirsiniz.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu Çözümü İçin Bizi Tercih Edin

iPhone telefonlarınızda uygulama indirme ve güncelleme sırasında bazı sorunlara ile karşı karşıya kalıyorsanız, etkili ve kalıcı bir çözüm için siz de teknik servisimizden yardım isteyebilirsiniz. Telefonlarda meydana gelen arızların giderilmesinde hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, aynı zamanda siz müşterileri için profesyonel çözümler sunar. Uygun fiyat aralıkları ve kaliteli bir hizmet için daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere anında yardımcı olalım.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments