Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / / 0 Yorum

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu genelde telefonlarda yaşanan ahize ve mikrofon problemler nedeniyle ortaya çıkar. Pek çok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan biri olan iphone ahizeden ses gelmiyor veya mikrofondan ses karşı tarafa gitmiyor gibi problemler, sesli aramalarda oldukça ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden olur. Tabi ses problemleri çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Bu nedenleri bilmek ve buna göre çözü yoluna gitmek daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Bu yüzden siz de iPhone telefonlarınızda ahize ve mikrofon sorunları ile karşılaşmanız halinde öncelikle sorunun hangi nedenlerden dolayı meydana gelebileceğini bilmeniz gerekir.

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu için uygulanabilecek çeşitli çözüm yolları etkili sonuçlar elde etmek mümkün olur. Bunun için ilk olarak sorunun kaynağını tespit etmekte fayda vardır. iPhone mikrofon ses gitmiyor ya da tam tersi olarak ahizeden ses gelmiyor gibi problemler ile karşı karşıya kalan bir kullanıcının iPhone’da yer alan telefondaki kulaklık girişini kontrol etmesi gerekir. Bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak kulaklık girişinde tüy ya da toz gibi birikintiler oluşur. Bu durum telefonda kulaklık takılı hissi yaratabilir ve böyle bir durumda telefonun ahizesinden ve mikrofonundan sesli iletişime geçmek mümkün olmaz. Tabi bunların yanı sıra sorun hem yazılım hem de donanım kaynaklı olabilir. Her iki durum içinde farklı çözüm yolları bulunur ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığın bilmek çözüme daha hızlı ulaşılmasını sağlar.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone modellerinde yaşana ses problemleri, birtakım nedenler dolayısıyla ortaya çıkmaktadır. Hızlı bir çözüm için gerekli olan her zaman sorunun donanım mı yoksa yazılım mı kaynaklı olduğunun tespit edilmesidir. iPhone’ların bazı modellerinde çok sık görülen ses problemleri, kullanıcılara özellikle sesli aramalarda birtakım sorunlar yaşatır. iPhone 7 ses gelip gitmiyor gibi bir şikayet almanız halinde siz de ahize ve mikrofon problemi yaşaya bir kullanıcı ile karşı karşıyasınız demektir. Ancak yaşanan sorunun çözümü için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Şimdi, iPhone telefonlarda ses gelmiyor ve gitmiyor sorunları için hangi çözüm yöntemleri uygulanabilir? Bunlara bakalım.

  • iPhone telefonlarda yaşanan ses problemlerinde öncelikle telefonu kapatıp tekrar açmak sorunu çözebilir.
  • Bunun yanında hard reset uygulaması da aynı şekilde çözüm yollarından biridir.
  • Telefonda iOS işletim sisteminin en güncel sürümü yüklü olmalıdır. iOS’un güncel mi olup olmadığına bakmak için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne giriş yapmak yeterlidir.
  • Telefonlarda kulaklık girişleri çoğu zaman tüy ya da çeşitli dış etkenlerin birikmesi ile tozlanır. Bu yüzden iPhone kulaklık girişinin yumuşak uçlu bir fırça ile temizlenmesi yaşanan sorunu çözebilir.
  • Bunun yanında telefonun ahizesi ve mikrofonu belirtmiş olduğumuz şekilde temizlenmesi gerekir. Ahize ve mikrofon hafif basınçla kolaylıkla temizlenebilir.
  • Diğer yandan eğer sorun donanım kaynaklı ise bu durumda yapılması gereken telefonu en yakın teknik servise götürmek ve profesyonel bir yardım almaktır. Donanım kaynaklı sorunlarda genel olarak arızalı olan parça için değişim yapılır ve bu nednele mikrofon ya da ahize soketinin değiştirilmesi gerekebilir.

Siz de iPhone telefonunuzda ses gidip gelmediği durumlarda donanım kaynaklı bir sorun ile karşılaşmanız halinde alanında uzman bir teknik servisten yardım almanız uygun olacaktır. Donanımsal sorunlarda kullanıcıların telefonlara kendilerinin müdahale etmeleri tavsiye edilmez.

iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu İçin Çözüm Odaklı Hizmetler

iPhone modellerinde oluşan ahize ve mikrofon arızlarında hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız, aynı zamanda alanında uzman personel kadrosu ile tüm hizmetlerini gerçekleştirir. Donanım ve yazılım kaynaklı sorunlar için profesyonel çözümler sunan firmamız, işlemler sırasında telefonlarınızı sıfırlamaz ve bunun yanında içerisinde bilgilere asla zarar vermez. Ayrıca telefonlar üzerinde gerçekleştirilen tüm işlem siz müşterilerimizin gözü önünde yapılır. Bunların yanı sıra firmamız, parça ve işçilik garantisi altında sizlere hizmet verir. Bu sayede alınan hizmetin ardından benzer sorunlar ile karşı karşıya kalınması halinde ücretsiz destek bizzat firmamız tarafından sunulmaktadır. Eğer siz de iPhopne telefonlarınızda çeşitli ses problemleri yaşıyorsanız ve böyle bir sorun için çözüm üretmiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin ve çözüm odaklı hizmetlerimizden yararlanın.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments