Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / / 5 Yorum

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Demek

iPhone pil sağlığı servis ne demek? siz de birçok kişi gibi iPhone telefonlarınızda pil sağlığı ile ilgili bir uyarı ibaresi alıyorsanız, yapmanız gerekenlerin neler olduğunu açıklayacağımız bu yazımızda siz de detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Akıllı telefonların son yıllardaki en büyük sorunları arasında şarj problemleri çok fazla ön plana çıkmaktadır. Telefon bataryalarında oluşan sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan şarj problemleri, çoğu zaman kullanıcıları istenmedik durumlar ile karşı karşıya bırakır. iPhone pil sağlığı servis yazıyor uyarısı da aynı şekilde kullanılan iPhone telefonun pilinde bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu yüzden telefonun bir an önce servis tarafından görülmesi gerekir.

iPhone pil sağlığı servis ne demek? bu soruya verilecek en net cevap, telefonun bir an önce servise götürülmesi gerektiğidir. Ayrıca böyle bir uyarıdan önce zaten telefonlarda ortaya çıkan çeşitli şarj sorunları da telefonun bataryasında birtakım sorunların olduğunu açık bir şekilde gösterir. iPhone şarjın çok hızlı bir şekilde bitmesi ya da şarjı olduğu halde telefonun kapanması en önemli belirtiler arasında yer alır. Bu tür durumlarda yapılması gereken ise en kısa zamanda iphone pil sağlığı arttırma ya da batarya değişimi konusunda birtakım çalışmalar yapmaktır. Bunun için telefonun servise götürülmesi ve uzman kişiler tarafından incelenmesi gerekir. Aksi taktirde telefonda şarj problemleri yaşanmaya devam eder.

iPhone Pil Sağlığı Sorunu Nelere Yol Açar?

iPhone telefonlarda pil sağlığı servis ile ilgili bir uyarı verdiğinde telefon bataryasında istenmedik sorunlar meydana gelmeye başlar. Şarj konusunda ciddi sıkıntılar meydana geldiği gibi aynı zamanda telefonda da birtakım ufak çaplı sorunlar oluşur. Aniden biten şarjdan 2 saat bile yetmeyen şarj sürelerine kadar pek çok farklı durumla karşılaşmak mümkün olur. Peki, iPhone pil sağlığı servis uyarısı vermesi sonrasında neler meydana gelir? bunlara bakalım.

  • Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki telefon şarjı eskisi kadar uzun süreli bir kullanım sunmaz. Bir gün dahi yeterli gelmeyen telefonların sürekli şarj edilmesi gerekir.
  • Ayrıca şarj belirli bir seviyede olsa dahi bir anda düşebilir ya da tamamen sıfırlanarak telefon kapanabilir. Bunun hiç beklenmedik anlarda olması en çok can sıkan durumlardan biridir.
  • Bunun yanında telefon şarjı normalden daha uzun bir sürede dolar. Tabi aynı şekilde hızlı bir şekilde boşaldığını da söylemek yanlış olmaz.
  • iPhone telefonlardan pil sorunu aynı zamanda uygulamaların yavaş bir şekilde açılmasına neden olur. Tabi kaydırma fonksiyonu ise eskisi kadar seri çalışmaz.
  • Genelde telefonda çok ciddi bir şarj seviyesi olmasına rağmen bir anda telefon şarj uyarısı ile kapanabilir ve tekrar şarj takmadan ise telefonun açılmadığı görülür. Bu kullanıcıların özellikle yolculuk ya da seyahatlerde ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmalarına neden olan bir durumdur.

Bunların dışında merak edilen başka bir konu da iphone pil sağlığı kaç olmalı? şeklinde karşımıza çıkar. Eğer siz de yukarıdaki gibi birtakım sorunlar yaşamak istemiyorsanız, iPhone telefonunuzda pil sağlığını yüzde 80’in altına düşürmemenizde fayda vardır. Çünkü yüzden 80’in altına düren pil uyarılarında ani şarj bitimleri ya da telefonun yavaş çalışması gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle bir an önce telefonu servise götürmeli ve çeşitli şarj sorunları yaşamamak için gereken önlemleri almalısınız.

iPhone Pil Sağlığı Sorunu İçin Bizi Tercih Edin

iPhone telefonların tamir ve onarımlarında sektörün önemli firmalarından biri olarak sizlere kaliteli ve profesyonel çözümler ile yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de iPhone telefonlarınızda ortaya çıkan pil sorunları için bizimle iletişime geçebilir ve bizimle hızlı ve güvenilir çözümler elde edebilirsiniz. Servisimiz, siz müşterileri için uzman teknisyen karosu ile hizmet verir ve yapılan işlemler sırasında telefonlarınızda herhangi bir sorun yaşanmaz. Bunun yanında parça ve işçilik garantili pil tamir ve onarımı yapan firmamız, öncelikle pil sağlığını düzeltmek için elinden geleni yapar. Ancak pilde oluşan sorun giderilemeyecek gibi ise böyle bir durumda batarya değişimi yapılır. Uygun fiyat aralıkları ile batarya değişimi yapan firmamıza siz de gelin ve anında hızlı ve profesyonel çözümler ile karşı karşıya kalın.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pablo
Pablo
1 yıl önce

Merhaba, iphone 7 plus telefonum da pil sağlığına girdiğim servis yazıyor bunun çözümü nedir? Bataryam da çok hızlı tükeniyor.

admin
1 yıl önce
Reply to  Pablo

Her bataryanın bir ömrünün olduğundan dolayı bataryaları ömrü dolduklarında servis uyarısı çıkmaktadır. Servis uyarısı geldiğinde ise servise gidip batarya değişimi yapmanız gerekmektedir uyarısı çıkmaktadır. Bu yüzdende bataryanız olduğundan erken bitmektedir.

Firmamızda iphone batarya değişimi yapmak için veya detaylı bilgi almak için : iPhone Batarya Değişimi linkine tıklayıp bilgi alabilirsiniz.

Hazar
Hazar
1 yıl önce

Telefonun isinmasina sebep ola bilirmi pil sagliginin dusuk olmasi…81

admin
1 yıl önce
Reply to  Hazar

Olabilir tavsiye olarak %80 altına indiği zaman değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Batarya değiştirmek isterseniz detaylı bilgi için tıklayın. : iPhone Batarya Değişimi

Bünyamin
Bünyamin
1 yıl önce

Benim iphone 7 pil sağlığım 100 ama cihaz Kendi kendine açılıp kapanıyor ve pil sağlığı servis yazıyor lütfen yardım edin