iPhone Görüntü Olmayan Cihazdan Veri Kurtarma

iPhone görüntü olmayan cihazdan veri kurtarma genelde olarak pek çok kullanıcının uğraş verdiği konulardan biridir. Ekranda görüntü olmaması halinde kullanıcılar, telefonlarında bulunan bilgileri nasıl kurtarmaları gerektiğini tam olarak bilmez. Ancak ekranı kırık telefondan veri kurtarma çoğu zaman için mümkündür. Bu konuda öncelikle sorun karşısında ne yapılması gerektiği belirlenmelidir. Çünkü iPhone telefonda artık görüntü yoktur ve ekranda normal bir şekilde kullanılmayacağı için ekran kullanımı olmadan bir çözüm üretmek gerekir. Bunun için ise çeşitli uygulamalardan yararlanılabilir.

iPhone görüntü olmayan cihazdan veri kurtarma konusunda ilk olarak akla gelen çoğu zaman için üçüncü parti uygulamalar olur. Yani açılmayan telefondan veri kurtarma programı gibi farklı yazılımlar ile iPhone telefonlarda yer alan veriler kurtarılmaya çalışılır. Ancak üçüncü parti yazılımların ne kadar başarılı olduğu tam bir muammadır. Bu nedenle öncelikle Apple’ın kullanıcılara sunduğu yazılımlardan faydalanmak gerekir. Böyle bir durumda ise ilk olarak tercih edilmesi gereken yazılım iTunes olur. Çünkü iTunes ile iPhone üzerinde pek çok işlem gerçekleştirmek mümkündür. Verilerin yedeklenmesinden sistem kurulumuna kadar pek çok farklı işlem iTunes ile yapılabilir.

iPhone Görüntü Olmayan Cihazdan Veri Kurtarma Yöntemi

iPhone görüntü olmayan bir cihazdan veri kurtarma her ne kadar zor gibi görünse de bu işlem için en uygun ve başarılı sonuçlar veren yazılım iTunes olarak karşımıza çıkar. Çünkü iTunes, tam olarak iPhone telefonlar ile bağlantı kurar ve bu uygulama ile işletim sistemi kurmadan geri yükleme işlemlerine yedekleme yapmadan kurtarma moduna kadar pek çok farklı işlem yapılır. Yani bir iPhone için olmazsa olmazlar arasında yer alan iTunes, aynı zamanda iPhone telefonlarda ekran görüntüsü olmasa bile verilerin kurtarılmasına olanak sağlar. Şimdi, iPhone telefonlarda verilerin kurtarılması için iTunes ile nasıl bir işlem yapılır? daha yakından bakalım.

  • Bilgisayarınıza ilk olarak iTunes yazılımının en güncel olan sürümünü indirin ve kurun.
  • Bunun ardından iTunes’u açın ve iPhone’u USB kablo ile bilgisayara bağlayarak iTunes’un telefonu algılamasını bekleyin.
  • iTunes telefonda yer alan verileri eş zamanlamaya başlar ve yedeklemeye geçmek için bir süre kadar beklenmesi gerekir.
  • iPhone ve iTunes arasında eş zamanlama tamamlandıktan sonra artık yedekleme işlemine geçilebilir. Yedekleme yapmak için iTunes ekranında yer alan “Yedekle” butonuna basılması yeterli olur.
  • iTunes, iPhone’da yer alan verileri yedeklemesi için belirli bir süre beklenmesi gerekir. Bu süre verilerin boyutuna göre değişebilir ve ardından telefonda yer alan tüm veriler bilgisayara yedeklenmiş olur.

iPhone Yedek Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda yedek alma işlemi de verilerin kurtarılmasına çok benzer bir şekilde gerçekleştirilir. Öncelikle USB kablo ile bilgisayara bağlanan telefon iTunes tarafından eş zamanlama sürecine alınır. Eş zamanlama telefondaki verilerin algılanması ve veri boyutunun hesaplanması süreci olarak adlandırılır. Ayrıca veri boyutuna göre bu işlem biraz aman alabilir. Bu nedenle eş zamanla sırasında sabırla beklemek ve işlemin sonlanmasına kadar herhangi bir işlemde bulunmamak gerekir. Eş zamanlamanın bitmesi ardından sıra yedek almaya gelir. Bunun için yapılması gereken ise iTunes ekranında yer alan yedekleme butonuna basmak kadar kolaydır. Yedeklemenin süresi veri boyutuna göre değişir ve bu işlem de biraz zaman alabilir. Ancak yedekleme işlemi bittiğinde iPhone telefonlarda bulunan tüm veriler bilgisayara aktarılmış ve herhangi bir iPhone telefon için yüklenebilir hale gelmiştir.

iPhone Görüntü Olmayan Cihazdan Veri Kurtarma İçin Kesin Çözümler

iPhone telefonlarınızda ekran görüntüsü olmasa dahi siz de telefonda yer alan verileri kurtarabilir ve veri kaybı yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli teknisyenleri ile sizlere hizmet sunan telefon servisimiz, aynı zamanda kaliteli ve hızlı çözümlerin en doğru adresidir. Ekrana görüntü gelmeyen iPhone telefonlarınız için siz de bizi tercih edebilir ve sizlere sunduğumuz profesyonel çözümler ile istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Telefon servisimiz sektörün önde gelen teknik servislerinden biridir ve bunun yanında siz müşterileri için her zaman en uygun fiyat aralıkları ile hizmet sunar. iPhone telefonlarınızda oluşan tüm sorunlarınız için siz de bizi tercih edebilir ve bizimle kısa sürede hızlı ve güvenilir hizmetler alabilirsiniz.

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments