Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 2 Yorum

iPhone Ekran Değişimi Kaç Gün Sürer?

iPhone ekran değişimi kaç gün sürer? Sorusu ile ilgili çeşitli bilgiler vermeye çalışacağımız yazımızda siz de ekran değişimi ihtiyaçlarınızı ortalama ne kadar günde ya da zamanda karşılayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Akıllı telefon ekranlarında yaşanan problemler genelde hassas bir onarım süreci gerektirir. Neredeyse telefon en önemli parçalarından biri ekranlardır ve özellikle akıllı telefonlarda ekranlar her zaman için daha fazla öne çıkar. Hal böyle olunca merak edilen soru ise telefon ekran değişimi ne kadar sürer? olarak karşımıza çıkar ve bu durum her kullanıcı tarafından merak edilir. Çünkü kullanıcılar yaşadıkları ekran sorunlarının en kısa süre içerisinde giderilmesini ve bunun ardından telefonlarını normal bir şekilde kullanmaya başlamalarını tercih eder.

iPhone ekran değişimi kaç gün sürer? merak edenler için öncelikle bazı hususları belirtmekte fayda var. Ekran değişimlerinde süre telefonun marka ve modeli ile yakından alakalı olan bir durumdur. iPhone modellerinde de bu süreç birtakım farklılıklar gösterebilir. Bunların yanında değişim sürecine etki eden başka bir faktör ise ekranı değişecek modele ait yeni ekranın firmanın elinde olup olmadığıdır. Eğer firmanın elinde ekran yoksa değişim süreci günler alabilir. Ancak ekran varsa değişim sadece birkaç saat içerisinde yapılabilir. Böyle bir durumda ise ekran değişimi kaç saat sürer? sorusu gündeme gelir ve merak eden kullanıcılar için bu süreç saatlere kadar düşebilir. Ekran değişimlerinde tedarik süreci işin içine girmediği zamanlarda değişim dakikalar içerisinde bile yapılabilir. Örneğin ekran değişimini 15 – 20 dakika arasında yapan firmalar vardır.

Telefon Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

Genel olarak ekran değişimleri için gerekli olan süre 20 dakika ile 2 saat aralığında değişmektedir. Ancak yeni ekran için tedarik süreci gerektiği durumlarda bu süre uzayabilir ve bu nedenle ekran değişimi birkaç gün sürebilir. Yeni ekran için tedarik sürecine gerek kalmadığı durumlarda ise oldukça kısa zaman içerisinde değişim yapılabilmektedir. Şimdi, sizlere ekran değişiminin nasıl yapıldığı konusunda birtakım bilgiler verelim. Sunacağımız bilgiler iç ekran tamiri için değil, tam tersine komple ekran tamiri içindir.

  • Akıllı telefonlarda ekran değişim için genelde OCA tekniği kullanılır.
  • Öncelikle telefondaki eski ekran kontrollü bir şekilde özel ekipmanlardan da yardım alınarak çıkarılır.
  • Daha sonra yeni ekran özel bir solüsyon ile baştan sona temizlenir.
  • Temizleme işleminden sonra yeni ekran telefona monte edilir ve monte işlemi sırasında son teknoloji ekipmanlar kullanılır.
  • Yeni ekranın telefona takılması ile herhangi bir sorun olup olmadığını anlamak için çeşitli testler ve kontroller gerçekleştirilir. Bunlar ekranın düzgün çalıştığını anlamak için gerekli uygulamalardır.
  • Tüm bu ekran değişim süreci genel olarak 20 dakika içerisinde sonlandırılır. Ancak yoğunluk olması durumunda 2 saate çıktığı görülmektedir.

iPhone Ekran Değişimi Garanti Kapsamına Girer Mi?

iPhone telefonlar ilk satın alma sırasında 2 yıllık garanti süresi ile müşterilere sunulur. Ancak bu süreç içerisinde kullanıcıdan kaynaklı olan arızalar garanti kapsamına girmez ve ücretli bir şekilde tamir edilir. Kullanıcıdan kaynaklanmayan sorunlar ise 2 yıllık süre içerisinde garantili olarak tamir edilir ve bu tamir işlemlerince kullanıcılardan ücret talep edilmez. Ekran değişimlerinde garanti kapsamı için bu değerlendirme yapılması uygun olur.

iPhone Ekran Değişimi İçin Hızlı ve Güvenilir Çözümler

Siz de iPhone ekran değişimi için günlerce bekleyeceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere sadece 20 dakika içerisinde ekran değişim hizmeti sunuyoruz. Yoğunluğa bağlı olarak hafif oynamalar olsa da 20 dakika gibi kısa bir sürede sizlere hizmet verdiğimizi ve bunun yanında tüm süreçte kaliteli bir işçilik çıkardığımızı söylemek isteriz. Firmamız, ekran değişimi hizmetlerinde konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile sizlere hizmet sunar. Bunun yanında değişim yapılırken telefonunuzun diğer donanımları zarar görmez ve içindeki bilgiler silinmez. Ayrıca parça ve işçilik garantili hizmetler de yine firmamız tarafından sizlere sunulan ayrıcalıklı hizmetlerimiz arasında yer alır. Eğer siz de uygun fiyatlarda iPhone ekran değişimi yapmak ve bununla birlikte kaliteyi ucuza satın almak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen firmamıza gelin ve sizlere profesyonel çözümlerimiz ile yardımcı olalım.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eyüp aykut
Eyüp aykut
2 yıl önce

iPhone ekran değişimi yapmak istiyorum ama çok fazla zamanım yok işyerine gelirsem iPhone ekran değişimi ne kadara sürer

admin
2 yıl önce
Reply to  Eyüp aykut

Merhaba Eyüp Aykut, iphone ekran değişimi maksimum 20 dakikada göz önünde yapıp teslim etmekteyiz.