Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlog / / 0 Yorum

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma ile ilgili öncelikle yapılması gereken ekranda ortaya çıkan sorun ile ilgili tüm ihtimalleri göz önünde bulundurmaktır. Kırık ekranlı ve bir de şifre bulunan telefonlarda veri almak için profesyonel bir yarım alınması gerekir. Çünkü kullanıcıların kendi imkanları ile yaşadıkları bu sorun karlısında çözüm üretmeleri oldukça zordur. Bu işlem için telefonun ekranının çıkarılması ve bunun yanında anakart ile ilgili bazı kontrollerin yapılması gerekir. Bunların yanı sıra kapalı ya da açılmayan telefondan veri kurtarma programı diye bir şeyin olmadığını ve genelde bu tür uygulamaların internet aldatmacası olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden hiçbir zaman veri kurtarma adı altında programlara itimat edilmemesi gerekir.

Ekranı kırık şifreli telefondan veri kurtarma konusunda pek çok kullanıcının telefonlara bakış açısı nettir. Yani onlar için telefonun ekranında aha önemli olan telefon içinde yer alan veriler olur. Bu nedenle telefonun ekranı kırıldığı durumlarda öncelik her zaman verilerin kurtarılması olur ve genel olarak teknik servislerin de amacı budur. Ekranı kırık telefondan veri kurtarma aşamasında genel olarak çeşitli ihtimaller vardır ve bu ihtimallere göre çözüm üretilir. Bunun nedeni ise oluşan arızaya göre sürecin uzayabilmesidir. Örneğin kırık ekranlı telefonda bir de anakart sorunu meydana gelmiş ise verilerin kurtarılması için öncelikle teknik servis tarafından detaylı bir inceleme yapılması ve daha sonra ise anakartın tamir edilmesi gerekir. Böyle bir durumda ise verilerin kurtarılması sanıldığı kadar hızlı olmaz.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma Yöntemleri

Eğer siz de darbe ya da düşmeye bağlı olarak kırık ekranlı ve şifreli bir telefona sahipseniz ve telefon içindeki verileri nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsanız, öncelikle profesyonel bir yardım almak için en yakın teknik servise gitmeniz gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Bu tür telefon sorunlarında USB kablo ile telefonu bilgisayara bağlamak çözüm getirmez. Ayrıca telefonun anakartında da bir sorun meydan gelmiş olabilir. Anakartı bozuk telefondan veri kurtarma yapmak için ilk olarak anakartın onarılması gerekir. Bunun ardından ise telefondaki verilerin kurtarılması işlemine geçilebilir. Peki, ekranı kırık şifreli telefondan verilerin kurtarılması için neler yapılır? daha yakından göz atalım.

  • Ekranı kırık ve şifreli telefonlardan verilerin kurtarılmasında ilk olarak anakart kontrol edilir.
  • Anakart arızalanmış ise veri kurtarmadan önce anakart tamiri yapılır.
  • Tamir edilen anakartın ardından geçici ekran takılarak telefon çalışır hale getirilir.
  • Telefona geçici ekran takılması tıpkı ekran değişiminde yapılan işlemlere benzer ve yeni bir ekranın takılma amacı telefonu açmak ve şifre girilmesini sağlamaktır.
  • Erkan takıldıktan sonra telefon açılır ve şifre girilerek verilere erişilir.
  • Telefon açıldıktan sonra tüm veriler alınır ve müşteriye verilmek üzere depolanır.
  • Kırık ekranlı telefondan alınan veriler müşteri isteğine göre e-posta adresine gönderilebilir. Bunun yanında flash bellek ile de müşteriye verilebilir.

Ekranı kırık ve şifreli telefonlardan bilgilerin alınması için sadece bir kez yeni bir ekran ile telefonun açılmasını sağlanır. Telefondan verilerin alınmasının ardından ekran çıkarılır ve telefon eski ekranı ile müşteriye teslim edilir. Ancak isteyen müşteriler için ekran değişimi hizmetleri de sunulur. Bazı kullanıcıların verilerin kurtarılmasının ardından ekran değişimi hizmeti de almayı tercih eder. Böyle bir durumda ise verilerin kurtulmasından sonra müşterinin telefonuna uygun modelde orijinal ekran değişimi yapılır. Bu işlemlerin sonrasında kullanıcılara telefonları istedikleri gibi kullanmaya devam edebilir.

Ekranı Kırık Şifreli Telefondan Veri Kurtarma İçin Profesyonel Çözümler

Sektörün önde gelen firmalarından biri olarak akıllı telefonların tamir ve onarımlarında kaliteli bir işçilik sunan firmamız, siz müşterileri için her zaman alanında uzman ve deneyimli teknisyenleri ile hizmet verir. Düşme ya da darbe almaya bağlı olarak ekranı kırılan telefonlardaki verilerin kurtarılmasında hızlı ve kaliteli çözümler sunan teknik servisimiz, aynı zamanda teknolojinin son ürünü ekipman ve donanımlar ile tamirat gerçekleştirir. Ekranı kırılan telefonlarınızda öncelikle anakart kontrolü yapılır ve anakartın sağlam olduğu görülürse telefonunuza geçici bir ekran takılarak içindeki bilgilerin alınması sağlanır. Sizde böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda hemen bizimle iletişime geçebilir ve sizler için çok değerli olan verilerinizi kurtarmamızı sağlayabilirsiniz.

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments