Yazan:Kadıköy Cep Dünyası Editör / BlogBlogGenel / 0 Yorum

Ekran Yanığı Nasıl Düzeltilir?

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? Merak edenler için bu yazımızda açıklamaya  ve sizlere çözüm konusunda birtakım bilgiler vereceğiz. Akıllı telefonlarda zaman zaman görülen ekran yanığı diğer adıyla hayalet görüntü olarak karşımıza çıkar. Ayrıca ekran yanığı hem Android hem de iPhone modellerinde görülen bir ekran problemidir. Çeşitli forumlarda ve sosyal platformlarda iphone ekran yanması çözümü gibi başlıklar da sık sık karşılaşmak mümkündür. Ekranda oluşan hayalet görüntülerin yok edilmesinde çeşitli yazılımlar kullanılır. Bunlardan biri Screen Burn-in Tool uygulaması olarak karşımıza çıkar. Kesin sonuçlar vermese de bazen bu uygulama ile ekranda meydana gelen yanıkların giderildiğini söylemek yanlış olmaz. Ancak bu genelde oldukça düşük bir ihtimal olarak kendisini gösterir.

Ekran yanığı nasıl düzeltilir? Konusunda çeşitli uygulamalardan bahsettikten sonra başka bir çözüm yolu olduğunu da belirtmek isteriz. Ekran yanığı için en etkili ve kalıcı çözüm yollarından biri ekran değişimi olmaktadır. Ekran değişimi ile telefonda meydana gelen hayalet görüntüleri kökten kazımak ve sorunsuz bir ekran meydana getirmek mümkün olur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken ekranın komple değiştirilmesidir. Eğer ekran yanığı giderme konusunda istenen sonuçlar elde edilmek isteniyorsa ekranın tümüyle değiştirilmesi tavsiye edilir. Aksi taktirde benzer sorunların tekrar ortaya çıkması ve can sıkıcı bir hale gelmesi muhtemeldir.

Ekran Yanığı Düzeltmek İçin En Etkili Çözüm

Akıllı telefon ekranınızda oluşan hayalet görüntüleri tamamen ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken ekran değişimidir. Çünkü ekran değişimi, genel olarak ekranda bulunan problemlerin kesin çözümlere ulaşmasına olanak sağlar. Bunun yanında ekran orijinal hale gelir ve ekranı sorunsuz bir şekilde kullanmak oldukça kolay olur. Eğer siz de telefon ekranda gölgelenme var gibi şikayetler ile karşı karşıyaysanız, hemen telefonunuzun ekranını değiştirebilir ve kısa sürede daha parlak ve canlı bir ekrana sahip olabilirsiniz. Şimdi, ekran değişiminde verilen hizmetlere daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefonlarda ekran değişimleri genel olarak 20 dakika ile 2 saat arasında gerçekleştirilir. Yoğunluğa bağlı olarak en geç 2 saat içerisinde bir ekranın değişimi mümkündür.
  • Ekran değişimlerinde hem orijinal hem de orijinale yakın ekran seçenekleri bulunur. Müşteri istediği ekrandan birini tercih edebilir.
  • Alanında uzman ve deneyimli teknisyenler ile yapılan ekran değişimleri ile telefonlar oldukça güvenli bir şekilde işleme alınır.
  • Ayrıca ekran değişimi yapılırken tüm işlemler müşterinin önünde gerçekleştirilir ve böylece akıllara soru işaretine yer verilmez.
  • Bunun yanında ekran değişimi sırasında telefonların içinde yer alan bilgiler önceden yedeklenir ve her ihtimale karşı koruma altına alınır.
  • Genelde ekran değişimleri hem parça hem de işçilik garantisi ile yapılır ve bu şekilde müşteriler güvence altına alınmış olur.
  • Gerekli işlemlerin yapılması ve ekran değişiminin tamamlanması ardından ekran test edilir ve herhangi bir sorun olmadığı taktirde telefon müşteriye teslim edilir.

Ekran Yanığı Sorunu Garantiye Girer Mi?

Akıllı telefon ekranlarında oluşan problemlerin garanti kapsamında değerlendirilmesi için öncelikli koşullar arasında kullanıcı hatası yer alır. Eğer sorunun meydana gelmesi bir kullanıcı hatası nedeniyle olmuş ise bu durumda garanti kapsamında hizmet almak mümkün olmaz. Ancak herhangi bir şekilde kullanıcı hatası yok ise telefon garantili olarak tamir edilir ve hatta ekran değişimi yapılır. Bu nedenle hayalet görüntü adı verilen ekran yanıkları nedeniyle ekran değişimi yapılacak bir telefonda öncelikle kullanıcı hatası olup olmadığına bakılır ve buna göre hizmet süreci devreye sokulur. Garanti kapsamında hizmet almak için kullanıcı hatası oldukça önemli bir yere sahiptir.

Ekran Yanığı Sorunu İçin Kesin Çözüm

Telefon tamiri ve onarımı konusunda sektörün önde gelen firmalarından biri olarak sizlere tüm telefonlarda ekran değişimi hizmeti sunmaktayız. Siz de bizimle sahip olduğunuz telefonların ekranlarında yaşadığınız sorunları kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. Alanında uzman personel kadrosu ve son teknoloji ekipman ve donanımları ile ekran değişiminde kalitenin en doğru adresi olan firmamıza sizleri de bekleriz. Parça ve işçilik garantili hizmetleri ile hızlı ve güvenilir ekran değişimleri için hemen bizimle iletişime geçin. Siz müşterileri için uygun fiyat aralıkları ile hizmet veren firmamızda profesyonel çözümler ile karşı karşıya kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments